Після звільнення в Бучі було знайдено тіла 422 убитих окупантами українців
Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк з нагоди другої річниці трагедії у Бучі нагадав, що росіянами за час окупації міста було вбито 422 мирних мешканці. І саме 2 квітня міжнародні медіа опублікували перші фото загиблих. Вже згодом нові "Бучі" були виявлені в інших регіонах країни, які звільнили від окупації.
Відповідний допис Подоляк зробив у своєму Telegram-каналі. Він зазначив, що на перших фото та відео було дев'ять загиблих, серед них дитина. Після подальших розшуків кількість вбитих росіянами мирних мешканців міста збільшилась до 422 й ще понад тисяча вважається безвісти зниклими.
"Саме сьогодні виповнюється два роки, як міжнародні медіа опублікували перші кадри з тілами жителів Бучі, убитих російськими військовими під час нетривалої окупації міста. Тобто саме з цього дня два роки тому стало абсолютно зрозуміло, що це за війна, хто її веде, чому свідомо й системно вбивають… цивільних. Їх на тому (першому іноземному) відео було дев’ять, серед них дитина", – сказав радник голови ОП.
Він додав, що росіяни вчиняли справжній геноцид і це не можна заперечувати. Бо по всіх регіонах, які звільнили від окупації, були виявлені катівні, масові поховання та руйнування. Тому, за словами Подоляка, закликати Україну до миру шляхом добровільної здачі територій, це те ж саме, що погодитись на вбивство та тортури українців.
"Буча – як Биківнянський ліс, тюрма на Лонцького, Бабин Яр – стала для нас місцем пам’яті про репресії, проведені проти українців тоталітарними режимами. А для світу Буча є докором. Ви все ще офіційно торгуєте з режимом, який засипає вулиці тілами людей. Як це відгукується у вашому серці?", – резюмував Подоляк.
31 березня в Україні відзначили другу річницю звільнення Київщини від російських окупантів. В урочистих заходах з цієї нагоди взяли участь президент Володимир Зеленський, керівник його офісу Андрій Єрмак, премʼєр-міністр Денис Шмигаль та інші посадовці.
Голова держави нагадав про звірства армії рф в Бучі, яка забрала життя багатьох цивільних, та подякував українським захисникам. За рішенням президента Бучі та Ірпеню присвоєно звання Міст-героїв України.
Також до цієї дати Німеччина передала Бучі, яка наразі активно відбудовується, гуманітарну допомогу. Це компʼютерні столи, шкільні парти, електричні обігрівачі, стільці та медичні ноші. Їх розподілять за потреб Бучанської громади.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.