На англомовному постері у нас Бородянка - який жах: продюсер стрічки Буча вступив у суперечку з хейтерами

Читать на русском

Фільм про звірства росіян в Київській області почали знімати ще влітку 2022 року, коли не пройшов і рік після кривавих подій

Читать на русском
Скандал фільм
Художній фільм окрім хейту отримав позитивні відгуки, зокрема, за океаном

Фільм про звірства росіян в Київській області почали знімати ще влітку 2022 року, коли не пройшов і рік після кривавих подій

Команда творців художньої драми "Буча", режисера Станіслава Тіунова, презентувала постер до фільму. Він зображує головного героя фільму, який стоїть серед зруйнованих житлових будинків. Англійською мовою на постері написано: "Кожен може бути героєм. Справжня історія евакуації".

"Уособлює в собі кожного з нас та той важкий вибір, який стояв перед українцями, коли потрібно прийняти рішення щодо своєї ролі в цій несправедливій боротьбі: діяти та протистояти ворогу, робивши все, що від тебе залежить, або ж - бездіяти. Головний герой фільму обрав перший варіант, та ризикуючи власним життям, врятував понад 200 українців з окупованих Бучі, Гостомеля та Ірпеня", - йдеться в описі до презентації постера.

Які ми лохи: продюсер стрічки Буча емоційно звернувся до хейтерів, які рознесли новий постер до художнього фільму 1

Втім користувачі соцмереж помітили важливу неточність - на постері зображена не Буча, а Бородянка. Через це з’явились чимало коментарів з хейтом у бік творців стрічки не тільки через постер, але й взагалі доцільність знімати художні фільми, а не документальні. Мовляв, пройшло ще не так багато часу, аби показувати жахи війни, умовно кажучи, "під гримом".

"Ви думаєте автори зробили висновок і змінили постер? Думаєте їх ї*е наша думка? Думаєте для них це щось значить? Та ні. Їм не просто по*уй, вони в пихато бикуватій манері розповідають які ми нікчеми. А мене ще й звинувачують в маніпуляціях і кажуть що, я дно. Ну ок. Наступну серію фільму раджу знімати в Ужгороді. А яка різниця? Це ж художній фільм, ху*і тут такого", - написав сценарист, редактор Євген Спірін.

В коментарях під його дописом почалась дискусія на цю тему. Хтось висловив підтримку творцям стрічки, інші ж обурення.

  • Річ у тому, що поки не варто знімати художній фільм про Бучу
  • З цим фільмом були скандали ще на етапі створення. Вони нікого не чують. Там і сам фільм не Ок. Але його просуває Держкіно.

Що відповіли творці фільму "Буча"

Продюсер, сценарист стрічки Олександр Щур зазначив, що творча група вже як два тижні показує робочі матеріали фільму "Буча" конгресменам, сенаторам, послам, журналістам у США та Великій Британії. І всі вони, запевняє Щур, кажуть, що це дуже вчасно і може вплинути на надання 60 мільярдів доларів Україні. На кожному показі є люди з Бучі, Гостомеля, Ірпеня, які дякують, що творці підняли цю тему.

"І тут, приходять люди, які не бачили фільм, і розганяють хейт: що на англомовному постері у нас Бородянка - який жах! Які ми лохи! І це переглядають тисячі і репостять з хейтом і образами сотні людей. Ви серйозно? Ви думаєте команда, яка працює над кіно два роки, не знає де Буча, а де Бородянка? Ви взагалі в курсі, що таке постер фільму? Я вже мовчу, що дія фільму відбувається не тільки у Бучі, а у Києві, Ворзелі, Гостомелі, Бородянці - а Буча для всього світу це символ геноциду українців", - написав Олександр Щур.

Як приклад продюсер привів три постери та обкладинок книг про відомі військові фільми: "Дюнкерк", "Піаніст" та "Список Шиндлера". На останній, зауважив Щур, біля чорно-білого фашиста опинилась червона єврейська дівчинка.

Обкладинка книги "Список Шиндлера"
Обкладинка книги "Список Шиндлера"

"Тільки після сьогоднішнього перегляду нас звуть у парламент Великої Британії. Ми це робимо, щоб країна отримувала гроші та зброю. А ви сидите у своїх твітерах, фейсбуках і інстаграмах і витрачаєте енергію і час на злобу, хейт і ненависть до людей, яким болить за цю країну", - підсумував Олександр Щур.

Команда фільму на одному з заходів за кордоном. Фото: Facebook/bucha.film
Команда фільму на одному з заходів за кордоном. Фото: Facebook/bucha.film

Сюжет фільму заснований на реальних подіях, що відбулися в містах Буча, Ворзель та Гостомель під час російської окупації в перші місяці війни у лютому-березні 2022 року.

"Фільм розповість про порятунок місцевих жителів Костянтином Гудаускасом. Він - громадянин Казахстану, який отримав притулок в Україні та проживав в Бучі. З початком російського вторгнення, завдяки своєму казахському паспорту, він має можливість проїжджати на окуповану російськими військами територію та вивозити мирних жителів. Костянтин не тільки рятує людей, а й на власні очі бачить весь жах війни та окупації", - розповідали раніше продюсери.

Зазначимо, що у створенні та зйомці фільму "Буча" команді допомагали Міністерство оборони України, Генеральний штаб ЗСУ, ГУР МО України, Державна прикордонна служба України, Національна поліція України, Київська міська рада, Київська обласна військова адміністрація та кіностудія FILM.UA. Щодо виробництва, то ним займається кінокомпанія LEVEL.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.