У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Україна готується до третього саміту Кримської платформи
У Києві 23 серпня відбудеться третій Міжнародний саміт Кримської платформи. На цій зустрічі обговорюватимуть майбутнє тимчасово анексованого півострову, а також питання безпеки в Чорноморському регіоні.
Як передає Укрінформ, про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова. За її словами, минулого року до цієї платформи приєдналися країни Глобального півдня. Тобто, сьогодні учасниками Кримської платформи є 61 країна та міжнародна організація. Джапарова зауважила, що головною метою цьогорічного саміту буде розширення його географії (залучення ще більшої кількості міжнародних партнерів).
22 серпня, напередодні саміту, експерти зустрінуться для дискусії. За словами заступниці міністра закордонних справ, уже сформовані робочі групи, які займатимуться підготовкою. Крім того, очікується нарада у президента України Володимира Зеленського: під керівництвом голови держави обговорять організаційні питання.
"У Києві у гібридному форматі пройде третій Міжнародний саміт Кримської платформи... Він буде присвячений, окрім іншого, і питанням відновлення, і майбутнього Криму: як Україна бачить Крим, і питанням безпеки, зокрема, Чорноморської безпеки", – розповіла Еміне Джапарова.
Також Еміне Джапарова додала, що мета платформи в тому, щоб сформувати абсолютне чітке розуміння в наших партнерів – без Криму не може бути перемовин, адже миру в Україні не може бути без Криму. Джапарова підкреслила, що українська позиція абсолютно чітка: Крим – невід'ємна частина України, і жодних перемовин без півострову бути не може.
Кримська платформа – це міжнародний координаційний механізм, який започаткувала Україна. Мета саміту полягає в тому, щоб повертати до порядку денного питання Криму, захисту прав людини на його території, а також сприяти деокупації півострова. За словами Олексія Резнікова, міністра оборони України, саме ця платформа має стати "колегіальним суб'єктом взаємодії з росією щодо Криму". Саміт проводили вже двічі – в 2021 та 2022 році.
Представниця президента України в Криму Таміла Ташева зазначила, що після деокупації Криму Україна може притягнути до відповідальності близько десяти тисяч колаборантів. За її словами, це буде нелегкий процес, однак уже зараз розробляється потрібна правова база.
"Ключовим моментом є те, що українці, які опинилися в умовах окупації і не працювали з росіянами, вважатимуться жертвами окупації, і ми зробимо все, щоб захистити їхні права. І можуть бути пом'якшувальні обставини – багато з них стали жертвами російської пропаганди, залякувань та погроз. Все це потрібно враховувати", – зазначила Ташева.
Керівник прокуратури АРК та м.Севастополь Ігор Поночовний зазначав, що реінтегрувати Крим після тривалої російської окупації буде складно, якщо почати цим займатися лише після звільнення півострову. Він також додав, що з початку окупації півострова розслідуються і документуються злочини проти основ національної безпеки, воєнні злочини, порушення прав і свобод людини і громадянина в Криму. Наразі відомом, що до суду скеровано понад 400 обвинувальних актів щодо основ національної безпеки, більш як 20 – щодо воєнних злочинців за порушення законів і звичаїв війни.
Нагадаємо, раніше військовий експерт пояснив, від чого залежить можливість швидкого звільнення Криму від окупантів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.