У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Святий Престол сподівається зіграти роль миротворця в російсько-українській війні
Кардинал Маттео Дзуппі прибув у понеділок, 5 червня, до Києва. Його метою є проведення миротворчої місії за дорученням Папи Франциска. Для цього він має поспілкуватися з політичною верхівкою України та рф.
Дзуппі буде в столиці два дні, після чого має полетіти до москви, повідомляє Catholic News Agency. У Києві кардинал має «поглиблено вислухати українську владу про можливі шляхи досягнення справедливого миру та підтримати гуманітарні жести, які можуть допомогти зменшити напруженість».
У Києві Дзуппі запланував зустріч із міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, очільником Української греко-католицької церкви Святославом Шевчуком. Про зустріч із президентом Володимиром Зеленським поки невідомо.
Однак, як заявляють у Ватикані, візит кардинала Дзуппі не буде спробою посередництва. Це буде місія, яка має на меті «намагатися, перш за все, сприяти клімату, підтримувати умови, які можуть вести до миру». Також його присутність у Києві має сприяти контакту з українською владою та гуманітарним ініціативам, які «можуть відкрити коридори миру між країнами».
Папа Римський Франциск доручив Дзуппі служити папським посланником, щоб «започаткувати шляхи миру» між росією та Україною. Перебуваючи в Угорщині Папа неочікувано для Києва заявив, що готує таємну миротворчу місію.
Дзуппі, архієпископ Болоньї та президент Єпископської конференції Італії. Йому 67 років, народився в багатодітній родині в Римі. Має ступінь доктора філософії та літератури в Університеті Сапієнца, ступінь із теології в Папському Латеранському університеті. З 2012 року він став єпископом, потім архієпископом, а у 2015 році — кардиналом.
Довгий час він був генеральним церковним помічником громади Сант-Егідіо, для якої в 1992 році виконував роль посередника в Мозамбіку, де, зрештою, уклали мирний договір після 17-річної громадянської війни. Sant'Egidio — католицька асоціація мирян, яка брала участь у мирних переговорах у багатьох країнах, включаючи Південний Судан, Конго, Бурунді та Центральноафриканську Республіку.
Ми також писали про те, що Зеленський запропонував Папі Римському приєднатися до «Української формули миру». А ще ми розповідали, що Папа Франциск назвав російсько-українську війну «політичною проблемою» і закликав Україну до перемовин з рф.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.