«Миротворець» Ватикану кардинал Дзуппі прибув до Києва. Далі він планує відвідати москву

Святий Престол сподівається зіграти роль миротворця в російсько-українській війні

Кардинал Матео Дзюппі
Кардинал Матео Дзюппі не проводить посередницької роботи, а збиратиме інформацію

Кардинал Маттео Дзуппі прибув у понеділок, 5 червня, до Києва. Його метою є проведення миротворчої місії за дорученням Папи Франциска. Для цього він має поспілкуватися з політичною верхівкою України та рф.

Дзуппі буде в столиці два дні, після чого має полетіти до москви, повідомляє Catholic News Agency. У Києві кардинал має «поглиблено вислухати українську владу про можливі шляхи досягнення справедливого миру та підтримати гуманітарні жести, які можуть допомогти зменшити напруженість».

Матео Дзуппі
Матео Дзуппі прибув до Києва. Фото: Firstonline

У Києві Дзуппі запланував зустріч із міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, очільником Української греко-католицької церкви Святославом Шевчуком. Про зустріч із президентом Володимиром Зеленським поки невідомо.

Однак, як заявляють у Ватикані, візит кардинала Дзуппі не буде спробою посередництва. Це буде місія, яка має на меті «намагатися, перш за все, сприяти клімату, підтримувати умови, які можуть вести до миру». Також його присутність у Києві має сприяти контакту з українською владою та гуманітарним ініціативам, які «можуть відкрити коридори миру між країнами».

Хто такий кардинал Дзуппі

Папа Римський Франциск доручив Дзуппі служити папським посланником, щоб «започаткувати шляхи миру» між росією та Україною. Перебуваючи в Угорщині Папа неочікувано для Києва заявив, що готує таємну миротворчу місію.

Дзуппі, архієпископ Болоньї та президент Єпископської конференції Італії. Йому 67 років, народився в багатодітній родині в Римі. Має ступінь доктора філософії та літератури в Університеті Сапієнца, ступінь із теології в Папському Латеранському університеті. З 2012 року він став єпископом, потім архієпископом, а у 2015 році — кардиналом.

Мир у Мозамбіку
Мир у Мозамбіку підписали після 17 років громадянської війни. Фото: New Yourk Times

Довгий час він був генеральним церковним помічником громади Сант-Егідіо, для якої в 1992 році виконував роль посередника в Мозамбіку, де, зрештою, уклали мирний договір після 17-річної громадянської війни. Sant'Egidio — католицька асоціація мирян, яка брала участь у мирних переговорах у багатьох країнах, включаючи Південний Судан, Конго, Бурунді та Центральноафриканську Республіку.

Ми також писали про те, що Зеленський запропонував Папі Римському приєднатися до «Української формули миру». А ще ми розповідали, що Папа Франциск назвав російсько-українську війну «політичною проблемою» і закликав Україну до перемовин з рф.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube