Країни-члени НАТО активно обговорюють можливі шляхи припинення війни між Україною та Росією. Серед запропонованих ідей – створення демілітаризованої зони під контролем європейських військових та дипломатичні переговори
У межах Альянсу точаться дебати щодо шляхів завершення війни в Україні. Один із варіантів – зупинка бойових дій і створення демілітаризованої зони. Водночас Генсек НАТО Марк Рютте заявляє, що Україна має отримати більше зброї, щоб забезпечити собі сильні позиції перед можливими переговорами.
Кілька країн-членів НАТО вже почали обговорювати можливі шляхи завершення війни між Росією та Україною. Серед основних запропонованих варіантів – переговори та створення демілітаризованої зони під міжнародним контролем. За інформацією Bloomberg, уряди низки європейських держав аналізують способи забезпечення безпеки України, намагаючись уникнути ескалації конфлікту з боку Росії. Серед ідей – розгортання європейських військових для патрулювання демілітаризованої зони, якщо така буде створена.
Неназваний дипломат НАТО зазначив, що переговори можуть стати ключем до стабілізації ситуації, хоча деякі члени Альянсу наголошують на необхідності продовжувати військову підтримку України. Генеральний секретар НАТО Марк Рютте підкреслив важливість зміцнення позицій України на полі бою, відсуваючи ідею припинення вогню на другий план.
"Ми повинні робити більше, ніж просто підтримувати Україну в боротьбі... Ми повинні надати достатню підтримку, щоб змінити траєкторію цієї війни раз і назавжди", - сказав Рютте.
Новообраний президент США Дональд Трамп раніше заявляв про намір ініціювати переговори між Україною та Росією. Однак, за даними CNN, будь-які перемовини, ймовірно, передбачатимуть попереднє припинення вогню вздовж поточної лінії фронту. Росія ж буде намагатися затягнути мирні переговори, а потім відхилить всі пропозиції США, щоб виграти час для максимального просування в Україні. Про це розповів проросійських православний олігарх Костянтин Малофєєв.
Президент України Володимир Зеленський попередив, що поспішні домовленості можуть послабити позицію Києва та надати Росії можливості для подальшої агресії. Він наголосив, що сила переговорів залежить від позицій на фронті, а не від формальностей місця їх проведення.
Bloomberg також зазначає, що дискусії в НАТО можуть мати політичний підтекст, оскільки Європа прагне продемонструвати свою роль у вирішенні конфлікту. Особливо на фоні повернення Трампа до влади.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.