Мін'юст просить суд заборонити "Партію Шарія". Справу розгляне ОАСК

Читать на русском

Суд прийняв до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження

Читать на русском

Суд прийняв до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження

Міністерство юстиції просить заборонити "Партію Шарія", лідером якої є проросійський блогер Анатолій Шарій. Справу розгляне Окружний адміністративний суд Києва.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу ОАСК .

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом Міністерства юстиції у справі політичної партії "Партія Шарія". Позивач просить суд витребувати у Служби безпеки України висновки експертів, зазначені в листі Мін'юсту від 4 березня 2021 про протиправну діяльність політичної партії, і заборонити діяльність "Партії Шарія", - йдеться в повідомленні.

Суд прийняв до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін. Судове засідання у справі призначено на 6 квітня 2021 року.

Хто такий Шарій

Відеоблогер і колишній журналіст, який з 2011 року проживає за межами України - зараз в Іспанії.

У своєму відеоблозі, на який підписані майже 2,5 мільйона осіб, Шарій ретранслює російську і антиукраїнську пропаганду, включаючи дискредитацію української мови, герба, прапора, гімну, а також публікує помилкові дані, які дискредитують українську армію, український уряд і Україну в цілому.

У лютому Шарію повідомили про підозру за двома статтями «державна зрада» і «порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками». За даними СБУ, свої відео Шарій створює для дискредитації України в інтересах російських спецслужб.

Його викликали для участі в допиті в якості підозрюваного, проте він не з'явився. Наразі Шарія оголосили в державний розшук.

Також Інформатор писав, що однофамілець Шарія розповів, скільки отримав за реєстрацію партії .

Чим відомий ОАСК, який розгляне справу

Окружний адмінсуд давно має скандальну репутацію через низку резонансних рішень. У 2019, наприклад, ОАСК за позовом Ігоря Коломойського визнав націоналізацію «ПриватБанку» незаконною. Її в суді назвали «безпідставною і такою, що здійснена з численними порушеннями чинного на той момент законодавства, наслідком чого стало неправомірне втручання держави в права акціонерів банку».

Також ОАСК заблокував перейменування Української православної церкви (Московського патріархату), яка, за рішенням Верховної Ради, повинна була внести в свою назву зв'язок з Росією. Серед інших резонансних вердиктів ОАСК - визнання незаконним рішення Київради про перейменування проспектів Московського і Ватутіна на проспекти Бандери і Шухевича відповідно; заборона Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я; скасування заборони на показ в Україні серіалу «Свати» та низка інших.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.