Разом з іншими ділками, чоловік створив фіктивне підприємство і отримав передоплату в замовленні Міноборони України на постачання військового оснащення, проте нічого не поставив, а гроші вивів на рахунки підставних обличь
В Афінах у Греції затримали українця, який привласнив 43 млн грн бюджетних коштів. Він отримав гроші з фіктивного підприємства, яке використали для отримання траншу від Міністерства оборони України. Зазначається, що відомство закупило у цього "постачальника" товари військового призначення.
Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора на своєму офіційному вебсайті. Підозрюваний діяв разом зі спільниками в організації злочинної схеми.
Вони створили товариство з обмеженою відповідальністю та отримали попередню оплату за договорами з Міністерством оборони України, яке закупило у них товари військового призначення. Після отримання коштів, зловмисники їх вивели на рахунки підставних фізичних осіб-підприємців. Зазначається, що вони їм сплатили нібито за "надання послуг та робіт". Затриманий чоловік виявився директором цієї компанії та був на ній з 2 березня по 10 травня 2022 року.
Вже 12 липня 2022 року йому повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем та розпорядження майном, одержаним злочинним шляхом, вчинені в особливо великому розмірі організованою групою). Проте, так, як чоловік був за кордоном, прокурори 6 листопада 2023 року звернулись до силових структур Греції та надали їм запит на затримання, тимчасовий арешт цього чоловіка.
У прокуратурі зазначили, що відомство раніше попередило поліції всіх країн-членів Інтерполу про розшук чоловіка. Підозрюваний був затриманий і за рішенням Апеляційного суду Афін він залишається під тимчасовим арештом в очікуванні в екстрадиції. В Україні проти нього відкрили кримінальне провадження.
Раніше повідомлялось, що в Україні затримали чоловіків, які вивозили запчастини до військових гелікоптерів, авіадвигунів та намагались їх продавати. Їх викрали з підприємства "Мотор Січ". Підозрювані займались реалізацією товару через територію невизнаного Придністров'я. У Харківській, Запорізькій, Одеській та Київській областях правоохоронці викрили трьох чоловіків, які брали участь у схемі. Організатором виявився підприємець з Харкова.
23 серпня 2023 року антикорупційний комітет Верховної Ради провів відкрите засідання. На ньому розглядалось питання стосовно можливої корупції Міноборони України у закупівлі курток для ЗСУ. Народний депутат та голова парламентської ТСК з розслідування економічних злочинів Ярослав Железняк повідомив, що інвойси на закупівлю відомством у "турецькій" компанії Vector avia hava araçlari курток на 33 млн доларів, які оприлюднив журналіст Юрій Ніколов, дійсно є правдою.
Железняк також показав ще деякі інвойси щодо закупівлі по завищеній ціні для МОУ. Він наголосив, що компанія Vector avia hava araçlari раніше не займалась військовою формою. Засновник цього "підприємства" був українець Плетньов, який мав тісний контакт з чиновниками Міноборони. Чоловік виїхав з країни після вторгнення російських військ до України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.