Міноборони: Рекрутинг не замінить мобілізацію, в армію все одно наберуть потрібну кількість людей

Читать на русском

За допомогою рекрутингу Міноборони зацікавлене набрати якнайбільше людей, але мобілізацію це не скасовує

Читать на русском
Мобілізація в Україні
Українців закликають добровільно доєднуватися до ЗСУ

За допомогою рекрутингу Міноборони зацікавлене набрати якнайбільше людей, але мобілізацію це не скасовує

Міноборони в будь-якому разі набере необхідну кількість людей до армії. Для цього використають як мобілізацію, так і рекрутинг. Останній механізм дозволяє військовозобов'язаним добровільно, не чекаючи повістки, доєднатися до лав ЗСУ, тому мобілізацію рекрутинг не замінить.

Про це в ефірі телемарафону розповів речник Міністерства оборони України Ілларіон Павлюк. За його словами, в українців після запуску рекрутингу до ЗСУ могло скластися хибне враження, що відтепер воюватимуть тільки ті, хто хочуть. Проте це не так.

"Рекрутинг - це передусім покращення сервісу, підходів до мобілізації тих людей, які готові служити в Збройних силах. Ми їм пропонуємо добровільно, не чекаючи мобілізації чи повістки, доєднатися до ЗСУ пропонуємо вибір спеціальностей… Але це не може означати, що служитимуть лише тільки ті, хто хочуть і що тепер можна обрати тільки не бойові спеціальності, попри те, що у війську справді велика потреба в різних спеціальностях", - заявив Павлюк.

Він пояснив, що за допомогою рекрутингу Міноборони зацікавлене набрати якнайбільше людей. Але для захисту України "ми все одно наберемо ту кількість людей, яка потрібна", в тому числі й завдяки мобілізації.

Скільки людей потребує українська армія

19 грудня президент Володимир Зеленський повідомив, що Генштаб пропонує мобілізувати ще 450-500 тисяч людей. На це екскомандир взводу батальйону "Айдар" Євген Дикий заявив, що таку кількість треба призвати до армії за кілька місяців, а не протягом року. В ідеалі взагалі потрібно мобілізувати близько мільйона українців.

"Айдар" додав, що швидко провести мобілізацію до ЗСУ фізично неможливо. Та навіть, щоб набрати таку кількість людей за 3-4 місяці, потрібно "суттєво напружитись". А ще важливо не забувати про законодавчу сторону. Для формування великої армії треба внести зміни до ряду документів.

До слова, раніше очільник Головного управління розвідки України Кирило Буданов заявляв, що Україна не може відмовитись від мобілізації. А рекрутинг із завданнями мобілізації не впорається. Буданов вважає, що добровільно служити піде невелика кількість людей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.