При додатковій мобілізації 500 тисяч людей треба буде дофінансувати з держбюджету 500 мільярдів гривень на армію
На Ставці Головнокомандуючого військові попросили про збільшення мобілізації, а саме залучити ще 450 - 500 тисяч людей. Своєю чергою, Україні це коштуватиме додаткових 500 мільярдів гривень, тож це питання і фінансів. До мобілізації потрібно підходити комплексно, адже мовиться не лише про призов більшої кількості людей.
Про це в інтерв'ю "24 каналу" повідомив радник голови ОПУ Михайло Подоляк. Він також пояснив, які проблеми потрібно вирішувати разом із мобілізацією.
"Президент говорить про те, що треба створити систему. Не просто сказати, що нам потрібно, а пояснити мотиви і вийти з цими мотивами. Внести зміни у відповідні законодавчі норми, а після цього вийти і з людьми відверто поговорити. Не боятись про це говорити, що немає варіанту, тому що або окупація, або блукання по світу", - пояснює Подоляк.
Він нагадав, що в Україні вже спланували бюджет на наступний рік. Видатки на армію становлять 1,8 трильйона гривень. Якщо доведеться додатково мобілізувати 450 - 500 тисяч осіб, тоді відповідно потрібно дофінансувати 500 мільярдів гривень.
"Щоб один мобілізований мав амуніцію, зброю, підготовку, потрібно, щоб на нього працювала 5 - 6 платників податку. Бо це конкретні кошти. Війна - це тільки математика, логістика, тільки правильне розуміння, що ти на тому чи іншому етапі робиш. Але це вже питання військових", - наголосив Подоляк.
Своєю чергою, до мобілізації мають готуватись й українці. Адже якщо не здолати ворога - настане повна окупація. Адже рф продовжуватиме воювати та окуповувати території, якщо її не зупинити. Тоді ще більшій кількості людей доведеться пережити жахи фільтраційних таборів, депортації та вбивств з боку окупантів.
"Якщо ми не готові про це говорити, тоді в нас є два шанси. Або попасти під окупацію, з відповідними наслідками, особистими для своїх сімей, або втратити державу і просто їздити по світу і казати, колись в нас була держава. Можна вибрати. Ось два таких варіанти. Треба говорити про мобілізацію, бо немає інших рішень", - зазначив Подоляк.
Нагадаємо, що в деяких містах та регіонах України посилили мобілізацію. Це сталось, наприклад, у Київській області. В Обухівському районі на спеціально обладнаних для цього блокпостах почнуть видавати повістки. Також посилили мобілізацію й у Полтаві. Співробітники територіальних центрів комплектування та Національної поліції ходитимуть за місцем проживання військовозобов’язаних. Вони роздаватимуть повістки для прибуття у ТЦК.
Своєю чергою, є проблема із тими, кого зараз призивають до лав ЗСУ. За словами очільника ГУР МО, на фронті їхня ефективність майже нульова.
А головнокомандувач ЗСУ вважає, що мобілізацію в Україні посилювати не треба. Водночас він виступає за повернення цього процесу до рамок, які існували раніше.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.