«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
При додатковій мобілізації 500 тисяч людей треба буде дофінансувати з держбюджету 500 мільярдів гривень на армію
На Ставці Головнокомандуючого військові попросили про збільшення мобілізації, а саме залучити ще 450 - 500 тисяч людей. Своєю чергою, Україні це коштуватиме додаткових 500 мільярдів гривень, тож це питання і фінансів. До мобілізації потрібно підходити комплексно, адже мовиться не лише про призов більшої кількості людей.
Про це в інтерв'ю "24 каналу" повідомив радник голови ОПУ Михайло Подоляк. Він також пояснив, які проблеми потрібно вирішувати разом із мобілізацією.
"Президент говорить про те, що треба створити систему. Не просто сказати, що нам потрібно, а пояснити мотиви і вийти з цими мотивами. Внести зміни у відповідні законодавчі норми, а після цього вийти і з людьми відверто поговорити. Не боятись про це говорити, що немає варіанту, тому що або окупація, або блукання по світу", - пояснює Подоляк.
Він нагадав, що в Україні вже спланували бюджет на наступний рік. Видатки на армію становлять 1,8 трильйона гривень. Якщо доведеться додатково мобілізувати 450 - 500 тисяч осіб, тоді відповідно потрібно дофінансувати 500 мільярдів гривень.
"Щоб один мобілізований мав амуніцію, зброю, підготовку, потрібно, щоб на нього працювала 5 - 6 платників податку. Бо це конкретні кошти. Війна - це тільки математика, логістика, тільки правильне розуміння, що ти на тому чи іншому етапі робиш. Але це вже питання військових", - наголосив Подоляк.
Своєю чергою, до мобілізації мають готуватись й українці. Адже якщо не здолати ворога - настане повна окупація. Адже рф продовжуватиме воювати та окуповувати території, якщо її не зупинити. Тоді ще більшій кількості людей доведеться пережити жахи фільтраційних таборів, депортації та вбивств з боку окупантів.
"Якщо ми не готові про це говорити, тоді в нас є два шанси. Або попасти під окупацію, з відповідними наслідками, особистими для своїх сімей, або втратити державу і просто їздити по світу і казати, колись в нас була держава. Можна вибрати. Ось два таких варіанти. Треба говорити про мобілізацію, бо немає інших рішень", - зазначив Подоляк.
Нагадаємо, що в деяких містах та регіонах України посилили мобілізацію. Це сталось, наприклад, у Київській області. В Обухівському районі на спеціально обладнаних для цього блокпостах почнуть видавати повістки. Також посилили мобілізацію й у Полтаві. Співробітники територіальних центрів комплектування та Національної поліції ходитимуть за місцем проживання військовозобов’язаних. Вони роздаватимуть повістки для прибуття у ТЦК.
Своєю чергою, є проблема із тими, кого зараз призивають до лав ЗСУ. За словами очільника ГУР МО, на фронті їхня ефективність майже нульова.
А головнокомандувач ЗСУ вважає, що мобілізацію в Україні посилювати не треба. Водночас він виступає за повернення цього процесу до рамок, які існували раніше.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.