“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Глава ГУР закликав визнати, що в Україні немає стільки охочих воювати, скільки потрібно для фронту
Голова Головного управління розвідки України Кирило Буданов заявив, що Україна не може відмовитись від мобілізації. А рекрутинг, який за задумом народних депутатів має забезпечити Сили оборони новими бійцями, із цим завданням не впорається. Буданов вважає, що добровільно служити піде невелика кількість людей. Тих, хто має сильну мотивацію воювати, в Україні залишилось мало - більшість уже на фронті.
Про це глава розвідки розповів під час дискусійної панелі “2024: виклики й перспективи”. Він пояснив, що Україні потрібна мобілізація для підтримки чисельності Сил оборони. І на питання, чи може рекрутинг замінити мобілізацію, відповів:
"Треба відкидати такі думки, що від мобілізації можна відійти. Не можна. Сукупно Сили оборони України зараз складають 1,1 млн людей. Ніякий рекрутинг такі обсяги покрити не може".
За словами Буданова, одним з головних питань щодо цього є мотивація громадян. І треба визнати відверто, що тут є проблеми.
“Люди, всі, хто хотіли, вони прийшли. Кого призивають? На жаль, відповіді гарної тут не буде. Якщо не знайти для них мотивацію, то скільки б людей, примусово чи не примусово або згідно з якимись нормами законодавства ми б не загнали, їхній ККД буде майже нульовий. Що, у принципі, і відбувається останнім часом", - зауважив глава розвідки.
Буданов заявив, що потрібної кількості тих, хто хоче йти на війну об'єктивно немає. І високими зарплатами до Сил оборони чоловіків також важко заманити.
"У нас немає стільки людей, охочих робити будь-що. Я вже не кажу про те, щоб воювати. А це ж поточне. Будуть втрати, і цю кількість треба тримати постійно. Гроші не вирішать проблему. Тут потрібен і правильний соціальний діалог, і правильне обґрунтування, але просто словами це вже не вирішити”, - сказав очільник ГУР.
У Верховній раді працюють над новим законопроєктом, який передбачає кардинальні зміни у мобілізації. Наразі це лише чернетка, але на думку деяких авторів мобілізація повинна торкнутися й жінок (окрім вагітних), а ще треба зняти бронь із поліцейських та студентів, що здобувають другу вищу освіту. Також депутати хочуть давати відстрочку лише на шість місяців тим, хто був мобілізований та звільнився. А людей, які уникають служби, пропонують обмежувати у правах.
У деяких містах вже дозволили ходити по квартирах представникам ТЦК і поліції, щоб вручати повістки. А на Київщині хочуть облаштувати для цього мобільні блокпости.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.