Мінфін США наклав нові санкції проти "гаманців" Лукашенка: хто з білоруських олігархів потрапив у список

Читать на русском

Список складається з 11 юридичних та семи фізичних осіб Білорусі

Читать на русском
Мінфін США, Білорусь
Мінфін США вніс у "чорний список" підприємства Білорусі, їх власників та директорів

Список складається з 11 юридичних та семи фізичних осіб Білорусі

У вівторок, 5 грудня, Міністерство фінансів США оголосило про введення санкцій проти 11 юридичних і семи фізичних осіб Білорусі. Ці люди та їх підприємства займались забезпеченням багатства сім'ї Олександра Лукашенка. Зокрема, юридичні особи, проти яких наклали санкції, займаються військовим виробництвом.

Про це повідомляє Мінфін США на своєму офіційному вебсайті. Зазначається, що ці люди також причетні до репресій, які чинив режим Лукашенка.

Білоруські підприємства та їх керівники стали співучасниками злочину Лукашенка, який підтримав володимира путіна у війні. Окрім того, у санкційному списку можна побачити генерального секретаря Білоруського Червоного Хреста Дмитрія Шевцова. Він визнав, що депортував українських дітей. Через це проти нього також наклали обмеження. 

Загалом "чорні мітки" отримали: олігарх Александр Шакутін (власник "Амкодор", планує виробляти дрони та артилерійські установки), олігарх Павло Топузідіса і Віктор Петрович (власники ТОВ "Табак Інвест", яка займається виробництво тютюну і контрабандою в росію). Організації, які збільшують доходи Лукашенка є й державна "Білоруська цементна компанія", лісозаготівельний концерн "Беллесбумпром" та логістичний постачальник "Белтаможсервис".

США також ввели санкції проти Мінського механічного заводу імені Вавілова, який займається виробництвом оптичних прицілів, ВАТ "Зеніт БелОМО", який створює військові приціли, науково-технічний центр ЛЕМТ при "БелОМО".

До того ж США звинуватили й білоруського державного виробника радіолокаційних систем "Алевкурп", розробника мікроелектроніки "Планар"; виробника промислової електроніки, пластмас і транспорту, групу компаній "Горизонт".

Білорусь тимчасово більше не частина Червоного Хреста

1 грудня Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста тимчасово позбавила членства Білоруський Червоний Хрест, а також припинила його фінансування. Виявилось, що організація не звільнила керівника білоруського підрозділу Дмитра Шевцова. Це було вимогою головного офісу організації. Як виявилось, Дмитро Шевцов брав участь у депортації українських дітей до Білорусі. Також він відвідував тимчасово окуповані Донецька та Луганська в одязі окупантів з Z-символікою. Проте, якщо білоруський Червоний Хрест таки усуне керівника з посади, членство країни поновлять.

"Усунення є результатом невиконання білоруським Червоним Хрестом вимоги про зняття з посади пана Дмитра Шевцова, генерального секретаря Національного Товариства", - розповіли у Червоному Хресті.

Reuters повідомляло, що Міністерство фінансів США у листопаді розіслало листа компаніям, які є власниками 100 морських суден та перевозять ними нафту, про те, що вони порушили санкційні обмеження. Підприємства з 30 країн світу отримали попередження від американців. Однією з компаній, яка співпрацювала з рф є турецька Beks Shipping.

"Деякі з суден, які зараз перевіряються, брали участь у вивантаженні російської нафти з тихоокеанського порту Козьміно, а інші завантажувалися в порту Приморськ у Фінській затоці", – розповіли журналісти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.