У дорожній карті викладена узгоджена позиція ключових стейкхолдерів у сфері банкрутства щодо цілей і ключових завдань діяльності з розбудови ефективних механізмів врегулювання виконання зобов'язань
В Україні затвердили дорожню карту з процедур банкрутства. Цим займалося Міністерство юстиції України. Документом визначено шість розділів з цілями і завданнями, які мають виконати.
Як зазначили у Мін'юсті, наказ щодо дорожньої карти у сфері банкрутства затвердили 26 вересня. Карта направлена на формування і реалізацію державної політики у сфері банкрутства/неплатоспроможності відповідно до кращих міжнародних порівняльних практик та принципів Європейського Союзу, посилення торговельно-економічних відносин і подальшої євроінтеграції України.
"Дорожня карта — це документ, підготовлений Міністерством юстиції України, в якому викладена узгоджена позиція ключових стейкхолдерів у сфері банкрутства/неплатоспроможності щодо цілей і ключових завдань діяльності з розбудови ефективних механізмів врегулювання виконання зобов'язань через застосування процедур банкрутства на наступні три роки", - наголосили у Мін'юсті.
Документом визначено шість розділів із визначенням цілей і завдань. Вони мають бути досягнуті та виконані.
"Враховуючи динамічний характер сфери банкрутства та відновлення платоспроможності, що обумовлено безперервними змінами в економіці та фінансовій системі, зазначена дорожня карта може бути переглянута відповідно, у разі зміни потреб чи пріоритетів ключових стейкхолдерів", - додали у Мін'юсті.
За даними платформи Оpendatabot, понад 1,4 тисячі комунальних підприємств збанкрутували в Україні протягом 10 років. Ріст банкрутства КП спостерігався з року в рік, а 2021-й став рекордним — тоді ліквідували 378 комунальних підприємств. Найчастіше неплатоспроможні КП закривалися на Дніпропетровщині, Київщині, Львівщині, Харківщині та Одещині. На перше місце за кількістю банкрутств виходять Дніпро, Кривий Ріг, Херсон, Харків та Львів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.