“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Відновлювальні роботи тривають
Через масовані атаки по Україні, які окупанти завдали 15 листопада, в різних регіонах ввели погодинні або аварійні відключення електроенергії. Без світла залишаються від двох до чотирьох мільйонів українців. Відновлення пошкоджених об'єктів може зайняти до двох тижнів.
Про це в ефірі телемарафону повідомив заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко. За його словами, все залежить від ступеня руйнувань.
"Ворог 15 листопада випустив по території України 96 ракет різного типу. Сили ППО збили 77 ракет. Також вони застосували 10 іранських дронів-камікадзе "Shahed", їх знищили, але було зафіксовано 19 "прильотів" у 15 об'єктів енергозабезпечення у різних областях. Були аварійні відключення, спрацьовувала автоматика. Усю ніч працювали енергетики", - сказав Тимошенко.
За його словами, ситуацію вдалося стабілізувати і підключити всі області. Станом на вечір 15 листопада було відключено близько 10 мільйонів абонентів. По всій Україні введенні погодинні та аварійні.
"Зараз відключено декілька мільйонів споживачів, цифра від 2 до 4 в залежності від години змінюється. Нашим завданням є вихід на той режим, який був хоча б на минулому тижні, щоб нормально пережити зиму. В деяких областях ми вже вийшли на ці графіки, як у Києві, Київській та Львівській областях", - наголосив Тимошенко.
"Щодо термінів це залежить від самих об'єктів. Різні об'єкти з різним ступенем руйнувань, десь 2-3 дні, десь тиждень, десь два. Все залежить від того, про який об'єкт ми кажемо", - зазначив Тимошенко.
Він сказав, що Україна звертається за допомогою до міжнародних партнерів. Йдеться про трансформатори і запчастини, які необхідні нашим енергетикам, а також про генератори.
"Найперше наше завдання забезпечити генераторами критичну інфраструктуру — водоканали, теплові станції. Також ми працюємо над розгортанням по всій Україні пунктів обігріву, які допомагатимуть у випадку повної відсутності електроенергії — блекауту. Там буде чай, тепло, речі, їжа, інтернет. Можна буде зарядити телефони", - пояснив Тимошенко.
У вівторок, 15 листопада окупанти здійснили серію ракетних ударів по Україні. Ворог атакував енергетичні об'єкти, тому частина областей залишилася без світла. Повітряні сили збили 77 ракет, які випустили по нашій країні. Українців попереджають, що наступні декілька днів будуть важкими: наближається похолодання і споживання електроенергії зростатиме, відповідно навантаження на мережі теж. Тож треба бути готовими до значних перерв в енергопостачанні та мати необхідний запас води, заряджені пристрої та павербанки.
Нагадаємо, у Рівному ракета влучила в об’єкт інфраструктури, частина міста без світла. Крім того, Зеленський назвав кількість ракет, випущених по Україні.
Також Інформатор писав, які прилади і на скільки треба вимкнути, щоб в Києві з'явилось світло.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.