Мільярдна схема на підприємстві "Укроборонпрому": НАБУ і САП розкрили деталі справи

Читать на русском

5 підозрюваних організувало схему заволодіння коштами заводу «Зоря» - «Машпроект» через експорт продукції власного виробництва за кордон

Читать на русском
НАБУ і САП викрили чергових корупціонерів
Керівники держпідприємства сплачували мільйони доларів за удавані агентські послуги

5 підозрюваних організувало схему заволодіння коштами заводу «Зоря» - «Машпроект» через експорт продукції власного виробництва за кордон

НАБУ та САП повідомили про підозру колишнім генеральним директорам державного підприємства "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря"-"Машпроект"  і підприємцю у заволодіння 1,32 млрд грн (62 млн дол. США). Відомо, що завод входить до складу державного концерну "Укроборонпром". А безпідставні перерахування грошей здійснювалися у 2013-2018 роках.

Про це повідомляють пресцентри органів. Підозри у заволодінні коштами у складі організованої групи повідомили чотирьом екскерівникам державного підприємства "Зоря" - "Машпроект" та директору приватної компанії-нерезидента.

Слідство встановило, що керівництво ДП "НВКГ "Зоря" - "Машпроект", яке експортувало продукцію власного виробництва за кордон, організувало схему заволодіння коштами держпідприємства. Для цього з компанією-нерезидентом уклали низку агентських угод, за якими вона нібито мала надавати послуги з пошуку та проведення переговорів з потенційними покупцями продукції держпідприємства щодо укладання з ними відповідних зовнішньоекономічних контрактів.

У результаті протягом 2013-2018 рр. на рахунки компанії-нерезидента держпідприємство безпідставно перерахувало 61,98 млн дол. США як оплату за удавані агентські послуги. Завдання держпідприємству збитків на цю суму підтверджується висновком судової економічної експертизи.

Розкрадання коштів на заводі "Зоря"-"Машпроект"

Раніше ЗМІ повідомляли, що НАБУ і САП проводили обшуки в ексгендиректора миколіївского заводу "Зоря"-"Машпроект" Юрія Марковцева і вилучило в нього телефон. На телефоні було віднайдено низку листувань, в тому числі з працівниками заводу. Вилучена техніка визнана речовими доказами та на неї накладено арешт. Виконання робіт було доручено компанії-нерезиденту Vasvik Marine Consultants & Suppliers Limited, через яку йшла подальша легалізація коштів.

Дії всіх підозрюваних кваліфікували за ч. 5 ст. 191 КК (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем ). Екс-директору ДП та директору приватної компанії-нерезидента також інкримінують ч. 3 ст. 209 КК (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.