Meta офіційно припинила роботу фактчекінгової програми у США, натомість запускає систему користувацьких Нотаток спільноти у Facebook, Instagram і Threads. Це означає, що перевірка фактів більше не здійснюватиметься централізовано
Meta припинила дію програми перевірки фактів у Сполучених Штатах. Замість неї компанія впроваджує новий формат - "Нотатки спільноти". Вони з’являтимуться у Facebook, Instagram та Threads.
Про це оголосив віцепрезидент компанії з питань політики Джоел Каплан. Він написав про нововведення у Twitter (Х).
"До обіду понеділка наша американська програма фактчекінгу буде повністю зупинена. Жодних нових перевірок, жодних фактчекерів більше не буде", – повідомив Каплан.
Він також додав, що в січні Meta уже оголошувала про плани згортання цієї ініціативи та відміну штрафів за поширення фейків. Рішення, що наразі стосується виключно США, стало частиною ширших змін у підході компанії до модерації контенту. Замість централізованих перевірок Meta вводить систему користувацьких коментарів, яка дозволить спільнотам самостійно позначати контроверсійні або сумнівні матеріали.
Водночас, Meta не надає чітких роз’яснень щодо того, чи планується впровадження "Нотаток спільноти" за межами США. Це може бути пов’язано з побоюваннями урядів інших країн щодо потенційного зростання рівня дезінформації.
Нагадаємо, на початку року компанія також відмовилася від корпоративних програм DEI (diversity, equity, inclusion) та значно зменшила ресурси, спрямовані на боротьбу з мовою ворожнечі на своїх платформах. Такі дії викликали активне обговорення на тлі політичних змін у США після перемоги Дональда Трампа на виборах.
Компанія Meta погодилася перерахувати Дональду Трампу 25 мільйонів доларів для врегулювання судової суперечки, ініційованої ще у 2021 році. Йдеться про позов, у якому Трамп звинувачував компанію та її засновника Марка Цукерберга у порушенні Першої поправки до Конституції США та "політично вмотивованій цензурі" після того, як його сторінки у Facebook та Instagram було заблоковано через події 6 січня біля Капітолію.
За словами речника Meta, значна частина коштів - орієнтовно $22 мільйони - буде спрямована на створення президентської бібліотеки Трампа. Також ми писали, як компанія Meta видалила зі своїх майданчиків акаунт верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї. Зокрема, з соцмереж Facebook та Instagram. Це сталося через “неодноразове порушення політики щодо небезпечних організацій і приватних осіб”. Нагадаємо також, що компанія Meta пожертвувала один мільйон доларів в інавгураційний фонд обраного президента США Дональда Трампа. Після того Трамп зустрівся з Цукербергом у своїй резиденції у Флориді за вечерею. Цукерберг продемонстрував йому розумні окуляри Ray-Ban від Meta, які потім подарував обраному президенту.
Незважаючи на це трансформація власника Meta Марка Цукерберга продовжується з січня 2025 року. Після зміни політики Facebook та Instagram щодо модерації та пом'якшення контролю контенту Цукерберг казав, що на нього тисли демократи. Він згадував про цензуру з боку адміністрації президента США Джо Байдена.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.