Олександр Мамай просить у глави держави неупередженого ставлення до його посади
3 січня міський голова Полтави Олександр Мамай заявив, що оприлюднив відкриту інформацію про розміщення підрозділів ЗСУ та звернувся до президента Володимира Зеленського, сказавши про спробу встановити диктатуру у місті.
Так він відреагував на повідомлення про підозру співробітниками СБУ 29 грудня. У своєму зверненні, опублікованому в Telegram, він сказав, що «отримав підозру в тому, чого не робив».
"9 грудня 2022 року я отримав підозру в тому, чого я не робив. Це підозра однієї людини, є необґрунтованою та політично мотивованою. Наголошую: це не засекречена інформація, вона є відкритою. Подібні заяви (про дислокацію ЗСУ - ред.) оголошували сотні чиновників всіх рівнів, в тому числі і керівництво області, а звинувачують тільки мене", - заявив мер Полтави.
Зокрема, як стверджує Мамай, 25 жовтня у Telegram-каналі глави Полтавської ОВА Дмитра Луніна була опублікована інформація про місце розташування зенітно-ракетного полку повітряного командування "Схід".
Міський голова Полтави Олександра Мамай заявив, якщо його вважати розповсюджувачем закритої військової інформації, то поряд на лаві підсудних повинен сидіти начальник військової адміністрації Дмитро Лунін.
«Рік на мене полюють. Якщо точніше, на мій пост. Я зараз відчуваю те, що 24 лютого відчувала вся країна, коли відбувається вторгнення у конституційні права громадян, та зухвале порушення права на вибір полтавців. Це спроба встановити диктатуру», — наголосив Мамай.
Він нагадав, що 15 грудня повідомив абсолютно відкриту інформацію. Її нібито готували в ОВА та бачили багато співробітників. Дані також зайшли відкритим листом.
«Якщо буде прийняте рішення щодо мене — це створить прецедент щодо усунення законно обраного міського голови з посади. Після цього рішення Конституція та право людей на вибір будуть розтоптані. Тому я залишаю за собою право боротися за вибір полтавців, захищати європейські цінності, боротися за справедливість та звертатися до всіх міжнародних інстанцій, щоб не допустити тиску на суд та суддів в Україні», — резюмував він.
3 січня мало б відбутися засідання Октябрського райсуду Полтави щодо обрання Олександру Мамаю запобіжного заходу. Слідство просить безальтернативно обрати тримання під вартою та відсторонити міського голову від виконання обов’язків терміном на 2 місяці. Однак, через самовідводи суддів, процес затягується. Про це на брифінгу повідомив прокурор Полтавської області Антон Столітній.
"Щоб припинити спекуляції, які ширяться в інформаційному просторі, щодо звернення до суду з клопотанням щодо обрання саме такого запобіжного заходу, повідомляю, що відповідно до ч. 6. ст. 176 під час дії воєнного стану до осіб, які підозрюються у вчиненні злочинів передбачених статтями 109-114-2, 258-258-5, 260, 261-1, 437-442 КК України, за наявністю ризиків зазначених у ст. 177 ККУ застосовується запобіжний захід - тримання під вартою. Це безальтернативна вимога закону", - заявив керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній.
Крім того, клопотатимуть про відсторонення від посади на два місяці. Цей термін може бути продовжений, якщо подадуть нове клопотання. Клопотання вручили підозрюваному. Справу розглядатиме Октябрський райсуд Полтави. За словами Столітнього, один зі суддів, який мав розглядати справу, заявив про самовідвід. Замість нього призначили іншого, який теж узяв відвід.
Розглянути клопотання мають не пізніше ніж за 72 годин від моменту надходження їх до суду. Столітній заявив, якщо усі слідчі судді оголосять про самовідвід, розгляд передадуть до іншого суду.
Полтавському міському голові Олександру Мамаю вручили підозру за статтею 114-2 КК України, це сталося після його заяви про створення в області військової частини, яка опікуватиметься 3 областями. Зазначається, що Олександр Мамай поширив дані, які не були опубліковані в мережі ані Генштабом ЗСУ, ані Міністерством обороні, ані іншими уповноваженими державними органами. Санкція статті, за якою підозрюють міського голову Полтави, передбачає позбавлення волі строком до 12 років.
Олександр Мамай прийшов у політику за підтримки Партії регіонів, потім був пов'язаний з проєктом "За майбутнє". Вважається близьким до скандального нардепа від ОПЗЖ, теж полтавчанина, Іллі Киви. Робив двозначні заяви на тему СРСР та комунізму. Підпорядковані йому комунальні служби Полтави неодноразово знімали українські прапори - державний і націоналістичний - з монументу Слави, що в центрі міста. У грудні 2021 року, за три місяці до повномасштабного вторгнення, Олександр Мамай заявив, що на Сході України має місце не війна з російськими загарбниками, а "йде брат на брата".
Нагадаємо, у 2021 році заробітна плата Полтавського міського голови становила 48 тис грн. Він вдруге обраний мером Полтави і раніше уже мав проблеми з депутатським корпусом, який йому висловив недовіру і відсторонив від роботи. Також Мамай утримався при голосуванні за встановалення у Полтаві пам'ятника Івану Мазепі - єдиного в Україні. І не прийшов на його відкриття.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.