Хто з українських мерів заробляє більше за інших, а хто - менше, і чому
Мери міст відповідають за мільярдні бюджети, землю, прибережні зони і міську інфраструктуру. Скільки заробляють українські градоначальники і чому так несамовито борються за те, щоб залишатися у кріслі міського голови довше.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на ЧЕСНО .
Часто оклади мерів, встановлені урядом, не набагато більші за зарплати активно працюючих українців. При цьому, якщо у мера є своя більшість у раді, депутати можуть дати йому надбавки.
Але якщо такої більшості немає - мера можуть «посадити» на голу ставку. Тобто, критерій тут суто політичний і не визначається показниками ефективності в роботі сіті-менеджера.
Іноді мери самі для популізму відмовляються від доплат і премій, щоб в очах суспільства виглядати краще.
Незважаючи на низькі зарплати, мери не поспішають залишати свої пости, а з бізнесу йдуть номінально.
Практично завжди вони балотуються на наступний термін, тому що доступ до бюджету дає можливість жити на широку ногу, зокрема і на виборах, і легко їх вигравати. А потім - продовжувати освоювати підряди на потрібні фірми.
"На жаль, якщо правоохоронна система і починає працювати «по мірам», то тільки у виховних цілях і зазвичай тоді, коли надходить команда з Банкової.
Тому справа навіть не у зарплаті, а в системі. Невід'ємною частиною якої є і незбалансована оплата праці міського голови", - переконані активісти chesno.org.
Раніше Інформатор повідомляв, скільки заробляють і чим володіють мери українських міст-мільйонників.
Також повідомлялося, мери в основному залишаються на місцях за підсумками виборів-2020.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .