У Київському апеляційному суді розглянули апеляційні скарги захисту і звинувачення щодо зміни Медведчуку запобіжного заходу
У п'ятницю, 21 травня, у Київському апеляційному суді розглядали апеляційні скарги по кримінальній справі відносно лідера партії ОПЗЖ Віктора Медведчука. Сторона звинувачення наполягала на обранні більш жорсткого запобіжного заходу і просила відправити нардепа до ІТТ, в той час як адвокати добивалися зняття арешту в принципі.
Нагадаємо, за рішенням Печерського суду Медведчук отримав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.Його зобов'язали носити електронний браслет до 9 липня - повідомляє Інформатор.І на самому засіданні, і після в коментарях адвокати Медведчука називали звинувачення прокурорів "повністю некоректними" і говорили, що подаватимуть апеляцію. Прокурори, також не згодні з рішенням суду, приєдналися і направили апеляцію, але протилежну - щодо посилення запобіжного заходу.
Як аргумент у звинувачення - підозрюваний може знищити докази причетності до кримінального злочину, незаконно впливати на свідків та переховуватися від слідства. Захист же наполягає звинувачення безпідставними, неаргументованими і недоведеними. Сам Медведчук заявив, що розглядає звинувачення, висунуті прокурорами, як "політичні репресії проти нього, спрямовані на незаконне переслідування".
Також розглядалося клопотання щодо взяття Медведчука на поруки. Ось список з 26-ти нардепів України, які готові були поручитися, що Медведчук буде поводити себе належним чином і своєчасно з'являтися до суду на вимогу судді:
Зрештою Київський апеляційний суд залишив без змін апеляційні скарги обох сторін, відмовив у передаванні Медведчука на поруки і залишив його під домашнім арештом з колишнім запобіжним заходом.
Про те, як проходив суд над Медведчуком, ми детально розписали тут.Нагадаємо, все розпочалося з того, що Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко потрапили до санкційного списку осіб РНБО. Санкції запровадили терміном на 3 роки.Більш того, телеканали кума Путіна - «112 Україна», NewsOne, ZIK - припинили мовлення і будуть заблоковані у найближчі 5 років, при цьому більшість українців підтримали таке рішення влади.
Пізніше СБУ оприлюднила записи розмови нібито колишнього помічника президента Росії Владислава Суркова і народного депутата Віктора Медведчука. Їх залучили до кримінального провадження. Леонід Кравчук заявив,що подібний стан речей міг стати причиною загострення ситуації на Донбасі, що потім фактично підтвердив і Президент Зеленський.
Весь цей час Медведчук намагався оскаржити президентський указ, але безуспішно. В офісах його організації один за іншим проходили обшуки - розслідування проводилося в рамках кримінальної справи за державну зраду, службове підроблення та замах на територіальну цілісність і недоторканність України. Пізніше Медведчук заявив, що не буде переховуватися від слідства і знаходиться в Україні, і додав, що нічого протизаконного в ході обшуків правоохоронці не знайшли.