Медикам в зоні бойових дій підвищать зарплату

Кабмін зобов'язав підвищити заробітну плату медикам на прифронтових територіях та в зоні активних бойових дій

Зарплати медиків у зоні бойових дій
Медпрацівникам підвищать зарплату в зоні бойових дій

Уряд ухвалив постанову, якою збільшив розмір мінімальної заробітної плати медикам, які надають спеціалізовану та екстрену медичну допомогу в зоні активних бойових дій та на прифронтових територіях.

Про це заявляє Міністерство охорони здоров'я. Йдеться про встановлення нового рівня зарплати для:

  • лікарів;
  • фармацевтів;
  • фахівців з реабілітації;
  • медичних сестер;
  • молодших медичних працівників, які працюють в небезпечних умовах поблизу лінії фронту.

Скільки отримають медики

Зокрема, на територіях активних бойових дій, відповідно до наказу Мінреінтеграції, встановлено заробітну плату на рівні не менше:

  • 28 000 гривень – для лікарів, фармацевтів, професіоналів у галузі охорони здоров'я та професіоналів з вищою немедичною освітою у галузі охорони здоров'я;
  • 18 000 гривень – для медсестер та медбратів;
  • 9 000 гривень – для молодших медпрацівників.

На територіях можливих бойових дій (прифронтових територіях), відповідно до наказу Мінреінтеграції, встановлено заробітну плату на рівні не менше:

  • 23 000 гривень – для лікарів, фармацевтів, професіоналів у галузі охорони здоров'я та професіоналів з вищою немедичною освітою у галузі охорони здоров'я;
  • 15 500 гривень – для медсестер та медбратів;
  • 8 000 гривень – для молодших медпрацівників.

За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, цим рішенням Уряд зробив ще один крок до збереження кадрового потенціалу на прифронтових територіях та у зоні активних бойових дій. Адже, за його словами, медики, які виконують свої обов'язки в небезпечних умовах праці з постійним ризиком для життя та здоров'я, мають бути забезпечені гідною заробітною платою.

"Регулярно відвідуючи прифронтові області, мав змогу не раз на власні очі побачити, в яких умовах доводиться працювати нашим медичним працівникам. Не перестаю щиро дивуватися їхньому героїзму та відданості своїй справі – рятувати людей за будь-яких умов: під обстрілами, під час ракетних ударів, атак ворога. Дякую кожному, хто надійно тримає медичний фронт.", – наголосив Ляшко.

Рішення постанови розповсюджується на медичних працівників закладів охорони здоров'я, які мають контракт із Національною службою здоров'я. Постанова діятиме до кінця 2023 року.

Нагадаємо, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. Але в деяких випадках закон дозволяє виключати з розрахунку пенсії найбільш невигідний період зарплати. Про те, у яких саме і чи входить центр зайнятості в оптимізацію, розповів консультант.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube