Мед Мінних Полів: в МЗС вирішили застосовувати бджіл для допомоги в розмінуванні українських територій

Спеціальний проєкт реалізується для посилення впливу на міжнародному рівні

В МЗС залучать бджіл для розмінування України
Таким чином мед стане "потужним засобом комунікації" з партнерами в сфері розмінування України, вважають в МЗС

Міністерство закордонних справ України (МЗС) оголосило про старт нового проєкту. Він називається "Мед Мінних Полів": до розмінування наших територій залучатимуть бджіл, які будуть робити мед прямо на замінованих полях. Потім цей продукт будуть брати з собою на міжнародні зустрічі та презентувати західним дипломатам.

Очікується, що таким чином мед стане "потужним засобом комунікації", який привертатиме увагу до необхідності якнайшвидшого розмінування територій України, пише пресслужба МЗС. Проєкт реалізовуватимуть разом з Saatchi & Saatchi Ukraine у кооперації з агропромисловою компанією Kernel.

В МЗС називають свою ідею "простою та потужною". Втілювати її будуть наступним чином: заміновані поля, яких в Україні близько 8 мільйонів гектар, засіюватимуть за допомогою дронів спеціальною сумішшю медоносних трав. Після цього туди злітатимуться бджоли та збиратимуть нектар - це для них абсолютно безпечно, адже міна на бджолу не спрацює аж ніяк.

"Зібраний мед стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель, щоб залучити до розмінування ще більше міжнародних партнерів та донорів. Українські дипломати братимуть мед мінних полів із собою на зустрічі та в міжнародні візити та даруватимуть його дипломатам та публічним особам у всьому світі", - сказано в прессрелізі МЗС.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба каже, що таким оригінальним чином Київ зможе привернути додаткову увагу світу до проблеми замінування української землі. Це також дозволить мобілізувати додаткові фінансові та інші ресурси задля вирішення питання.

"Воєнна дипломатія використовує кожну можливість для досягнення результату. Всі креативні та технологічні засоби спрямовані на те, щоби посилити нашу комунікацію та швидше очистити українську землю від російських мін та боєприпасів”, - сказав Кулеба.

Для даного проєкту вже розробили особливий креативний дизайн вуликів. Він має форму попереджувального знаку "мінна небезпека". 

“Сила ідеї, в тому, що вона одночасно пропонує робоче рішення, щоб поля не простоювали і, разом з тим - наголошує на важливості розмінування наших територій. Це питання безпеки фермерів і людей, що працюють на землі, це важлива складова продовольчої безпеки України", зазначають представники компанії-партнера Saatchi & Saatchi Ukraine.

Проєкт стартуватиме вже в 2024 році. Дизайн вуликів виглядає наступним чинном.

Мед Мінних Полів від МЗС України
Мед Мінних Полів від МЗС України

Замінування України - величезна проблема на десятиліття 

На цей час Україна є однією з найбільш замінованих країн світу. Йдеться про 174 тисяч квадратних кілометрів. Це 30% (!) всієї нашої території. 

Щодня через це гинуть люди. Міни знаходяться як на приватних володіннях, так і на полях, лісах, у водоймах тощо. Світова спільнота досі не визначилася з тим, скільки грошей та часу на це піде. Очевидно, що йдеться про багато мільярдів доларів та десятиліття роботи. Захід допомогає нам в міру сил, однак цього очевидно замало.

"Площа замінованих полів наразі сягнула 8 мільйонів гектарів, з яких 6 мільйонів гектарів розміщуються на окупованих територіях, 2 мільйони гектарів - на звільнених", - кажуть в МЗС.

Через цю проблему в Україні страждає посівна. Фермери не можуть нормально користуватися своїми угіддями без ризику для життя. Що, в свою чергу, знижує обсяги сільськогосподарського виробництва, а в підсумку - експортний потенціал та валютні доходи нашого бюджету. 

Очевидно, що проблему необхідно вирішувати якомога скоріше. І якщо навіть в такий цікавий спосіб, що його видумало МЗС, вдасться зібрати додаткові кошти - то це також успіх.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube