Майже півсотні осіб затримано: у Грузії силовики розігнали протестувальників

Під час затримань силовики застосовували фізичну силу проти протестувальників та насміхалися над ними

Грузія, акція протесту
Силовики застосовували сльозогінний газ проти демонстрантів. Скріншоти: Telegram-канал проєкту "Ехо Кавказу"

Влада Грузії повідомила про затримання понад чотирьох десятків людей під час розгону акції протесту у Тбілісі в ніч проти 7 грудня. Протестувальників звинуватили в адміністративних правопорушеннях: непокорі вимоги поліції та дрібному хуліганстві. Серед затриманих є журналісти та політичні діячі країни. 

Міністерство внутрішніх справ Грузії заявило, що правоохоронці змушені були розпочати розгін акції через "агресивні дії окремих протестувальників". Загалом відомо про затримання 48 людей. За словами МВС, демонстранти обстрілювали поліцію та будівлю парламенту салютами, кидали у співробітників камінням та "ображали їх".

Проєкт Радіо Свобода "Ехо Кавказу" повідомляє, що серед затриманих є журналіст телекомпанії "Мтаварі" Бека Коршіа. Його адвокат повідомив, що спецвійська схопили Беку, коли він йшов вулицею Джавахішвілі вже після розгону акції на Руставелі.

"Також відомо про арешт члена "Коаліції за зміни" Цотне Коберідзе. Політик заявив, що незабаром його відпустили. Коберідзе формально залишається депутатом парламенту Грузії, його заяву про відмову від мандату наразі не задовольнили", - повідомляють у проєкті.

Член "Коаліції за зміни" Цотне Коберідзе повідомив, що під час затримання силовики спочатку зробили з ним фото, згодом його побили. Коберідзе також заявив, що спецпризначенці сміялись та насміхались з нього, ставлячи питання: "Ну, коли країну врятуєш?". Також відомо про затримання колишнього заступника міністра економіки Грузії Зураба Алавідзе разом з його сином.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/147370

Також у проєкті розповіли про інцидент, який трапився з 19-річним хлопцем, у якого встановлена тяжка форма епілепсії. Його мама завила, що попередила силовиків про хворобу сина. Однак ті її проігнорували. Хлопця відпустили після того, як апарат Народного захисника Грузії (аналог посади омбудсмена) втрутився у справу.

За словами омбудсмена, акція протесту на початок силового розгону силовиками мала мирний характер. Він зазначає, що не існувало жодних правових підстав для втручання у свободу зібрань. 

 Протести в Грузії

28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе оголосив, що уряд країни вирішив відкласти переговори щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. За його словами, Грузія зможе розпочати перемовини не раніше 2030 року, коли країна буде "готова з економічного погляду".

Таке рішення викликало масу обурення у суспільстві. Сотні тисяч людей вийшли на вулиці країни із незгодою щодо рішення уряду. Поліція застосувала проти протестувальників водомети, перцевий газ та інші спецзасоби для розгону.

Також президентка Грузії Саломе Зурабішвілі нещодавно заявила, що не складе свої повноваження навіть після закінчення мандату, який має завершитись 16 грудня. Вона вважає новообраний парламент нелегітимним та неспроможним провести вибори й обрати нового президента. Нагадаємо, перші протести в Грузії розпочались у жовтні через фальсифікацію парламентських виборів у державі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube