Буде запит на людей, здатних професійно розгрібати завали після війни
За чинним законодавством, вибори під час дії воєнного стану проводити не можна. Проте різні політичні сили вже готуються до виборів. Але українці втомилися від популістів і хочуть, щоб порядок в країні навели військові. Чи хочуть цього самі військові? На це питання відповіла консультантка з політичних стратегій і кандидатка юридичних наук Ірина Сєрова.
Ірина Сєрова переконана, що на майбутніх виборах, коли б вони не сталися, буде запит на людей, здатних професійно розгрібати завали після війни. Про це вона розповіла в інтерв’ю виданню «Буква».
«Він буде як на місцевих виборах, так і на загальнодержавних. Втома від популістів для повоєнної України – очевидна, - сказала вона. - Важкі часи народжують насправді сильних. А сильні вже створюють хороші часи, а от хороші часи вже створюють слабких людей, які створюють погані часи, і так по спіралі. Це, насправді, головне правило розвитку людства. Зараз у нас погані часи, відповідно, за логікою, мають постати сильні особистості, які зрозуміють, що їм треба брати владу у свої руки, вони приходитимуть до влади і намагатимуться змінити ситуацію», - вважає Сєрова.
Вона підтверджує, що наразі довіра у суспільстві саме до військових. Але в політиці приживуться не всі.
Щодо перспектив військових на виборах, то Ірина Сєрова прогнозує, що за електоральним сприйняттям, партія військових зайде.
«Питання в тому, чи захочуть військові йти у політику, - зауважила вона. - Мені здається, що військові будуть все ж таки сторонитися політики. Звичайно, будуть ті, хто намагатимуться потрапити у політику під прапором ЗСУ, але мало хто з них дійсно буде з фронтовиків. У них просто логіка інша. На війні – чорне–біле, тут друг, там – ворог. У політиці – все сіре, все напівтон. Політика потребує зовсім іншого світосприйняття», - каже Сєрова.
Експертка це аргументує тим, що у людини має бути зовсім інший склад характеру, навіть не характеру, а психологічний, моральний склад. А ті, які пішли і захищають ціною власного життя батьківщину зараз на фронті, – це, очевидно, зовсім інші люди. Також Сєрова прогнозує, що будуть також намагатися проходити в публічну політику волонтери.
«Бо електоральна довіра буде, і вони захочуть нею скористатися. І вони будуть мати шанси на успіх», - впевнена вона.
Ірина Сєрова звертає увагу , що установа українців на те, що «сильний генерал наведе порядок, а корупціонерів поставить на місце» – це запит зовсім не на демократичні процедури.
«Ми ж розуміємо, що це запит на авторитаризм, - каже вона. – І питання у тому, що цей запит може бути реалізований як через військового, так і через іншого».
Щодо шансів Валерія Залужного стати наступним президентом України, то
перспектива у нього є. Причому шалена, каже Сєрова.
«Чи є перспектива у Залужного виграти вибори? Є! Шалена. Причому навіть до досягнення перемоги України у війні проти росії. І в цьому парадокс. А от чи захоче він це робити – це величезне питання. З того, що я бачу, він цього не особливо хоче наразі, бо зайнятий зовсім іншими справами. І слава Богу, що він займається тими справами, а не політичним змаганням, бо тоді б ми втратили Головнокомандувача. Але повторюся, що потенціал у нього є», - запевняє вона.
І на своє ж питання: чи може відбутися український Шарль де Голль відповіла, що теоретично може. Але:
«Захоче цей український Шарль де Голль стати таким? Це буде залежати від багатьох факторів – не тільки від його бажання, а й від намагання опонентів його збити і від підтримки його кандидатури західними партнерами», - підсумувала Ірина Сєрова.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.