Масові вбивства, санкції, війна, розруха, голод: список «досягнень» путіна

Читать на русском

Кремлівські завели свою країну і весь світ у глухий кут

Читать на русском
Масові вбивства, санкції, війна, розруха, голод: список «досягнень» путіна

Кремлівські завели свою країну і весь світ у глухий кут

Кілька років тому одне з московських видань у спеціальному матеріалі до 20-річчя перебування путіна при владі писало «головними досягненнями Володимира Путіна залишаються: збереження територіальної цілісності Росії, нарощення енергетичного лідерства, посилення військового потенціалу країни, недопущення війни зі США, недопущення розширення НАТО та ЄС». У цьому матеріалі Інформатор з позицій теперішнього часу ретельно розбере кожен із пунктів, проставлених російськими пропагандистами, як досягнення путіна. І подивимося, на що ж перетворилися ці «досягнення» насправді зараз.

Почнемо, як водиться, із самого початку, із переказів старовини глибокої…

Who is mister Putin?

Колись нинішнього кремлівського фюрера всерйоз розглядали як сучасного і демократичного президента нової Росії. Втім, розглядали не дуже довго. На трохи наївне запитання британської журналістки в Давосі Who is mister Putin? жорстка і прямолінійна відповідь надійшла досить скоро.

Підірвані житлові будинки в російських містах, сотні отруєних, розстріляних та спалених заручників у московській Дубровці та в осетинському Беслані, знищена свобода слова в країні та вбиті правозахисники, дисиденти – все це рефреном відповідало й відповідало на те запитання, задане взимку 2000 року.

Від знищення свободи у своїй країні «mister Putin» незабаром переключив увагу на сусідні країни. Прологом майбутніх агресивних воєн став спіч глави Кремля на Мюнхенській безпековій конференції 10 лютого 2007 року. Путін тоді жорстко виступив проти «однополярного світу» (маючи на увазі, що нібито США стали єдиним світовим лідером) і озвучив тези, реалізація яких зрештою призвела до нинішньої ситуації у світі.

Вже через півтора роки після того програмного мовлення в Мюнхені російські танки прасували грузинські міста та села.

Вже за 7 років російські «зелені чоловічки» розстрілювали українських військових та окупували Крим та Донбас.

Вже через 8 років багато сирійських мирних міст було перетворено на руїни російськими бомбардуваннями.

Вже за 15 років російська армія силами майже двохсоттисячного угруповання з восьми напрямків одночасно атакувала Україну. «Ми вам покажемо, що таке справжня декомунізація», - погрожував напередодні вторгнення путін українцям. Молох війни став пожирати і українських солдатів, і мирних жителів на окупованих росією територіях.

Здавалося б – хто зупинить цю махину «другої армії» світу»? Але такі люди знайшлися – у Збройних Силах України.

Руйнівники легенд із ЗСУ

Наприкінці 2021 року політолог-міжнародник Сергій Таран, говорячи з Інформатором про найближчі прогнози, зазначив, що очікування великої війни в Україні і сама ця війна – стануть головною подією 2022 року.

Таран

«У путіна є дуже велике бажання утримати владу за рахунок того, щоб влаштувати чергову «переможну війну». І гадаю, що це буде дуже важливою подією весь наступний рік. А навколо України – у зв’язку з цим – буде дуже багато подій відбуватися. При цьому на Заході дуже велике бажання підтримати Україну в таких подіях, але вони не мають бажання воювати замість українців. А Росія має дуже велике бажання воювати на території України. … Ми зараз у стані війни, Росія планує використати нас як країну, за рахунок якої можна продовжити політичне життя путіна – все це для нас буде дуже серйозним випробуванням. Це може стати і великою геополітичною катастрофою, і новим великим шансом для нас як для країни», - наголосив тоді Сергій Таран.

І ось коли велика війна в нашій країні почалася, то зупинити переможну ходу світом російської армії змогла армія українська. Фактично обнуливши пункт у переліку досягнень путіна, яким він нібито підняв бойову міць армії РФ на небувалу висоту. За даними Rand Corporation Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS), у всіх підрозділах на 24 лютого армія рф мала в цілому 3300 танків (якщо не вважати ті тисячі, що знаходяться на консервації та тривалому зберіганні). На цей момент в Україні знищено 1263 з них. Причому танки взяті лише для прикладу – як найяскравіша ілюстрація бойової могутності будь-якої армії. Але схожа ситуація й по інших позиціях загальних втрат ворога в Україні. Такі масштабні бойові втрати загалом мало співвідносяться з іміджем сучасної, нібито, другої армії світу.

Згурец

«Українські солдати досить швидко опанували сучасні західні протитанкові та зенітні засоби: переносні комплекси NLAW, Javelin, Stinger. Тому зараз ми говоримо про те, що, отримавши на початку фази активних бойових дій значну кількість ПТРК і ПЗРК, які в короткий проміжок часу дозволяють завдати шкоди ворогові (або авіації, або його бронетехніці) наші бійці змогли зупинити просування ворожих колон. ПТРК і ПЗРК — це, умовно кажучи, зброя ближнього рубежу, бо знищують цілі на відстані від п'яти кілометрів. І всі ці переваги такої зброї ми повністю показали, знищивши досить значну кількість і бронетехніки, і авіації», - повідомив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

Інший військовий експерт – Вадим Фрід, офіцер високого рангу армії Ізраїлю – у коментарі Інформатору підкреслив, що значні втрати російських військ бойової техніки зафіксували кілька моментів: російська армія веде наступальну операцію за принципами ведення бойових дій у війнах минулого століття, масово використовує застарілі види озброєнь кидає в бій погано підготовлених бійців і ігнорує ті загрози, які становлять підрозділам, що наступають, високомобільні групи ЗСУ, що швидко атакують ворожу колону і швидко відходять від подальшого бойового зіткнення.

Масові вбивства, санкції, війна, розруха, голод: список «досягнень» путіна 3

«Сучасні методи ведення війни та ті навички, які використовують українські військові, розбили та поховали міф про бойову міць російської армії. А величезні втрати, яких зазнали росіяни в перші тижні війни, практично смертельно поранили всю армію рф. У них (у росії – Ред.) немає, і я думаю, що вже більше ніколи не буде настільки сильних та підготовлених сухопутних військ, як були до 24 лютого. І розгромили їх – так, за допомогою Заходу – прості хлопці Збройних сил України, які використовують сучасні оперативно-тактичні напрацювання на полі бою та сучасні засоби ведення бойових дій», - упевнений Вадим Фрід.

На його думку, саме некомпетентна та фактично злочинна політика путіна призвела до такого стану армії росії.

«Все, що вони поки що можуть - це тиснути масою військ і бойової техніки і погрожувати застосуванням не конвенційних озброєнь видів озброєнь», - резюмував експерт.

«Тоді відключимо газ!»: кінець енергетичної наддержави

Якщо говорити про те, що росія використала свої торгові відносини з цивілізованим світом, як засіб шантажу та міжнародного тиску, то особливо яскраво це видно на прикладі газових постачань у країни Європи та торгівлі нафтою. Практично у всі роки правління путіна на загрози обмежити постачання газу країнам, які так чи інакше розсердили Москву, були фірмовим знаком поведінки кремлівського управдома. Але цьому прийшов кінець.

Із запровадженням безпрецедентних – за масштабом та змістом – міжнародних санкцій проти РФ цей важіль нормальні країни стали поступово виривати з рук у російського ведмедя. Шантажувати світ припиненням постачання вуглеводнів у росіян виходить все гірше і слабше, оскільки відмова від купівлі російських вуглеводнів дуже швидко у всьому світі стала нормою та ознакою порядності урядів.

Масові вбивства, санкції, війна, розруха, голод: список «досягнень» путіна 4

Країни, які запровадили санкції проти РФ

До квітня 2022 року видобуток нафти у РФ знизився на 1 млн барелів на добу (щоправда, ситуація трохи відіграла до рівня 700 тис. бар. на добу), що в загальних показниках на даний момент показує зниження видобутку приблизно на 7% від довоєнного. Глава МЗС Литви Ландсбергіс заявив, що плани Євросоюзу запровадити нафтове ембарго щодо Росії зараз блокуються лише одним із 27 членів ЄС – Угорщиною, але й вона вже майже готова погодитись з європейськими партнерами: питання вирішиться незабаром – після дуже нетривалих додаткових торгів-переговорів.

З газом все теж не дуже добре для кремлівських. Газпром за підсумками перших місяців 2022 року знизив видобуток газу на 3,7% у річному порівнянні, постачання з газотранспортної системи (ГТС) на внутрішній ринок – на 3,1%, у дальнє зарубіжжя – на 26,5%.

А всього обсяги вхідних платежів у сфері видобутку та експорту нафти і газу в березні 2022 року скоротилися на 47,8% у порівнянні з четвертим кварталом 2021 року, останнім повним кварталом до початку військового вторгнення РФ в Україну випливає з моніторингу галузевих фінансових потоків ЦБ. У документі порівнюються середньодобові показники за вказані періоди.

Загалом вхідний потік грошей у секторі видобутку корисних копалин – у цьому становому хребті економічної потужності кремлівських – на цей момент скоротився на 39,8%. Оскільки саме експортний виторг від продажу вуглеводнів (та іншої сировини) забезпечує левову частку валютних надходжень до бюджету рф. Тепер, як то кажуть, лавочка прикривається, все повертається до російського традиційного розбитого корита.

Железняк

«Така ситуація має просте пояснення: бойкот із боку більшості покупців нафти у світі. США офіційно відмовилися від закупівель російських енергоносіїв і ввели санкції щодо них. Євросоюз – головний клієнт російського нафтогазового сектору – поки що не ввів ембарго, але це зробили найбільші компанії в енергетичній та транспортній сферах, які побоюються опинитися під перехресними санкціями», - пояснив Інформатору ситуацію народний депутат Максим Желєзняк.

І зараз, на думку депутата, тенденція торгівлі газом із РФ має у всіх країнах негативний для Кремля сценарій продовження.

Втім, кремлівські й самі сприяють активній відмові світових столиць від «газу на крові», запроваджуючи абсурдну вимогу оплати їхніх поставок чомусь їхніми ж рублями. Але останніми днями у путина знову спостерігаються і рецидиви і позиви використовувати «газову трубу» як інструмент залякування та покарання. Оскільки Фінляндія все ж таки офіційно подала заявку на членство в НАТО, то з 7:00 ранку 21 травня, як повідомляє фінська державна енергетична компанія Gasum, російський монополіст «Газпром» повідомив, що зупинить постачання газу до цієї країни.

А ще у квітні кремлівські встигли перекрити газ Польщі та Болгарії, які тоді відмовилися переходити на сумнівну схему оплати поставок у російських рублях. Але Московія нічого цим не досягла – позиція країн ЄС залишається незмінною.

Як Кремль наближає до себе кордон із НАТО

Щодо швидких планів вступу Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу, то й тут уже весь світ встиг побачити, як кремлівський диктатор сам себе переграв.

Після початку масштабного російського вторгнення в Україну - і у Швеції, і у Фінляндії, як показують опитування, теза про вступ до НАТО вперше стала отримувати підтримку більшості жителів. До цього моменту у Фінляндії більшості подобався нейтральний статус. Але вже на початку цього травня, за даними соціологів, «за» членство їх країни в Альянсі висловилися 76% респондентів. Це найвищий показник за весь час таких опитувань. У березні рішення про вступ до НАТО підтримували 62% мешканців країни.

А у Фінляндії все частіше стали згадувати події «Зимової війни» (1939-40 рр.), коли героїчний опір фінів зламав сталінські плани жорстокого підкорення цієї країни.

Зараз російська влада знову погрожує фінам деякими заходами у відповідь на плани приєднатися до НАТО. Скандально відома Марія Захарова (офіційна спікерка МЗС росії) днями проговорилася про якийсь «російський військовий сюрприз» для Гельсінкі. Втім, за її словами, остаточно ще не визначилися, чим лякатимуть: чи то танками, знятими з півстолітнього зберігання, чи ракетами з путінських мультфільмів про «Буревісник»... А може, росіяни одразу перейдуть до важких наркотиків і розмістять уздовж фінського кордону портрети «дідів на палицях» – тих, яких тут раніше щедро настріляли влучні фінські снайпери.

«Більш певне рішення прийматиметься з огляду на те, як розвиватиметься членство Фінляндії в НАТО. Але насамперед, рішення про відповідь – за військовими», – заявила Захарова на брифінгу (і не виключено, що потім тихенько заплакала – Ред.).

Масові вбивства, санкції, війна, розруха, голод: список «досягнень» путіна 6

Але варто нагадати, що до війни з Україною росія межувала з країнами НАТО протягом близько 1200 км (Польща, країни Балтії та на півночі Норвегія). Тепер до цього додасться 1271 км кордону з Фінляндією, і Швеція трохи менше, ніж повністю контрольована простори Балтійського моря. Тобто ситуація така: вже найближчим часом сухопутний кордон НАТО з рф зросте вдвічі, а Балтика фактично стає внутрішнім морем Альянсу.

А ось фінський президент Саулі Нііністьо звинуватив адресно свого російського колегу путіна в тій ситуації, що склалася і подальше розширення НАТО.

Масові вбивства, санкції, війна, розруха, голод: список «досягнень» путіна 7

«Якщо йому не подобається, що ми об'єдналися, моя відповідь Росії буде такою: ви стали причиною цього, подивіться у дзеркало», - сказав фінський лідер, спілкуючись із журналістами 11 травня.

Ні, як хочете, але путін – «геніальний геостратег»! (сарказм детектед). І НАТО не розширив.

Ще раз про війну

Що ж до російської військової машини, то, незважаючи на всі складнощі для московських вояків, що трапилися з ними в степах України, насправді Кремль має ще чим злякати нормальні країни. І в них є резерв для призову в армію, і є тисячі одиниць військової техніки – так, радянського старого зразка – але цілком здатна вбивати і руйнувати, на жаль.

Відомий азербайджанський військовий експерт Агіль Рустамзаде у коментарі підкреслив, що росіяни мають і грамотних командирів, здатних розумно організувати дії своїх підлеглих у бою, і є запас міцності військово-промислового комплексу (особливо у сфері ракетних озброєнь). І саме це створює можливості для рф продовжувати війну в Україні ще досить довго.

Рустамзаде

«Але річ у тому, що це застарілі методи ведення війни. На початку наступу в Україні вони чомусь відправили у бій строковиків та ігнорували необхідність масштабної артилерійської підготовки, повітряної розвідки перед тим, як відправити бронетехніку до маршу на Київ. Я маю на увазі, що все ж таки це була значною мірою призовна армія. І тому зіткнувшись із такими діями ЗСУ, які не передбачені у радянських військових повчаннях, російські військові «поплили», не розуміли що далі робити. Додамо сюди проблеми із постачанням. А ще виниклі у них проблеми з командуванням та управлінням, – не тільки з точки зору комунікацій. Я маю на увазі, що вони просто не були повністю підготовлені до операцій такої інтенсивності протягом такого тривалого часу на стільки різних напрямках атак», - наголосив експерт.

Резюмуючи Агіль Рустамзаде, заявив, що в Україні він бачить ще одне підтвердження того, як спосіб ведення війни XXI століття відрізняється від способу воювати так, як це було заведено в минулому столітті. І саме тому сучасна армія (ЗСУ) чисельно поступаючись агресору, примудряється успішно контратакувати.

З азербайджанським експертом не можна не погодитися в тому, що армія в росії при путіні залишилася загалом радянською. Тобто: величезною, неефективною, надзвичайно небезпечною для життя (насамперед, для життя власних солдатів), але – армією, що фактично не має майбутнього.

Ще один «успіх» 22-річного путінського правління!

Ще одна допомога США

Ну, і на завершення матеріалу.

Згадаймо, що багато російських пропагандистів запевняють, що під Харковом, на Херсонщині, у Маріуполі та українському Поліссі їхня армія воює не стільки з Україною, скільки опосередковано – саме зі США. Ну, якщо така справа, то ось їм новини ленд-лізу.

На даний момент з'явилася інформація про те, що зараз Білий дім практично погодив надання Україні потужних протикорабельних ракет. Ця зброя допоможе нашій країні ліквідувати загрозу морської блокади українських торговельних портів. Щоб не допустити подальшої економічної руйнації нашої країни, і, по можливості, знизити ризики виникнення голоду в тих країнах, які цього року не зможуть спокійно купувати зерно через військову агресію росії.

Масові вбивства, санкції, війна, розруха, голод: список «досягнень» путіна 9

Військові США передбачають відправку двох видів ракет: Harpoon (дальність 300 км) та Naval Strike Missile (NSM) (дальність 250 км). Варіанти доставки цих ракет в Україну: або прямим постачанням у рамках ленд-лізу, або попросити про надання когось із найближчих союзників у Європі.

За повідомленням агентства Reuters, достатньо буде від 12 до 24, щоби зняти морську блокаду з українського узбережжя. Оскільки ракетники ЗСУ зможуть майже гарантовано виводити з ладу найбільші російські військові кораблі у Чорному морі.

Раніше ми публікували матеріал про те, у чому небезпека для людства існування злочинної російської влади.

Крім того, Інформатор повідомив, на скільки ще вистачить ресурсів у Кремля, щоб воювати в Україні.

Також розповідали про тривалу історію російського ядерного шантажу у світі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.