Бернар Арно зайняв місце Маска у списку найбагатших людей: хто він та що про нього відомо

Ілон Маск офіційно втратив титул найбагатшої людини планети.

Бернар Арно зайняв місце Маска у списку найбагатших людей: хто він та що про нього відомо
Його статок сягає 170,8 мільярда доларів

Це місце тепер належить французькому мультимільярдеру Бернару Арно, власнику Louis Vuitton. За майже сорок років у бізнесі Арно зумів стати найбільшим у світі виробником і продавцем предметів розкоші. 

Найбагатша людина планети

Французький магнат Бернар Арно, засновник компанії предметів розкоші LVMH, очолив список найбільших мультимільярдерів — у вівторок обігнав власника Twitter Ілона Маска за індексом мільярдерів Bloomberg. Раніше ніхто з Європи не очолював список багатіїв.

73-річний француз давно у верхніх рядках списку найбагатших людей планети, але, на відміну від Маска, рідко показується на публіці та неактивний у соцмережах. Його імперія моди та предметів розкоші LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy) має 75 брендів. Але сам Арно, капітал якого оцінюється в 170,8 мільярда доларів, намагається не хизуватися своїм багатством. Ринкова вартість LVMH становить 365,7 мільярда євро.

Торік LVMH заробила 68 мільярдів доларів, 64 % акцій компанії належать Арно та його родині.
Торік LVMH заробила 68 мільярдів доларів, 64 % акцій компанії належать Арно та його родині.

Загальне падіння економіки позначилося і на стані справ Бернара Арно, він втратив за рік 7,2 мільярда доларів. Однак, його бізнес почувається значно краще, ніж справи технічних гігантів, на зразок Tesla: спад пандемії COVID-19 повернув попит на предмети розкоші в той час, як технічні компанії тільки-но відновлюють свої логістичні ланцюжки. Торік LVMH заробила 68 мільярдів доларів, 64 % акцій компанії належать Арно та його родині.

Хто такий Бернар Арно

Бернар Арно народився в місті Рубе на півночі Франції в 1949 році. Навчався в елітній Політехнічній школі в місті Палезо. Свою кар’єру розпочав, працюючи в сімейному бізнесі Ferret Savinel з нерухомості. У 1981 році переїхав до США, де працював у сфері нерухомості, розповідають на сайті LVMH.

Арно повернувся до Франції з американським досвідом ведення масштабного бізнесу. Його метою стало стати найбільшим у світі виробником та продавцем предметів розкоші за допомогою злиття та поглинання компаній. У 1984 році він купив Boussac Saint-Freres, збанкрутілу текстильну групу, яка володіла Christian Dior. Пізніше він узяв кредит у банку і придбав контрольний пакет акцій LVMH.

Незабаром компанія Бернара відкрила магазини у всіх великих містах. У LVMH є 5500 магазинів по всьому світу. Арно одним з перших зрозумів, що Китай стане ключовим ринком і відкрив магазин Louis Vuitton у Пекіні ще у 1992 році.

У січні 2021 року LVMH придбала американську ювелірну компанію Tiffany & Co за 15,8 мільярда доларів — це вважається найбільшим придбанням бренду класу люкс, пише Forbes.

Відомо, що кожної суботи Бернар відвідує 25 магазинів, як його власних, так і магазини конкурентів. А минулого року LVMH скасувала вікове обмеження для свого головного виконавчого директора, а значить, Арно керуватиме й далі, можливо, до 80 років.

 Раніше ми писали хто такий Бенкман-Фрід і чому його арешт на Багамах важливий. Ми також розповідали, які модні тенденції будуть в тренді цієї зими.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube