Це пісня про незнайомку, яка запам'яталася ліричному герою під час їхньої єдиної зустрічі. На створення композиції артиста надихнули вірші українського поета-футуриста Михайла Семенка.
Експеримент пройшов успішно і на крок наблизив можливість майбутньої колонізації Марсу
Марсоходу NASA Perserverence вдалося перетворити вуглекислий газ з атмосфери Марса у кисень. Подібний експеримент на іншій планеті проводили вперше і все пройшло успішно.
За інформацією ScienceAlert, кисень "добув" експериментальний прилад MOXIE - золота коробочка, розміром з автомобільний акумулятор, розташований на марсоході, - повідомляє Інформатор.Саме він розділив молекули вуглекислого газу, що складаються з одного атома вуглецю і двох атомів кисню.
Під час першого запуску MOXIE отримав 5 грамів кисню - це еквівалентно приблизно 10-хвилинному запасу кисню для астронавта. З кожним тестом продуктивність приладу буде зростати. В цілому, він здатний "добувати" до 10 грамів кисню на годину.
Як каже інженер Массачусетського технологічного інституту Майкл Хехт, вага цієї версії MOXIE - близько однієї тонни. Він може виробляти близько 25 тонн кисню, яких вистачить на те, щоб запустити ракету з Марсу.
Якщо все піде добре, в майбутньому не буде необхідності доставляти на Червону планету величезну кількість кисню з Землі, який згодом використають як ракетне паливо на зворотному шляху. Для цього буде MOXIE. Крім цього, прилад зможе генерувати кисень для астронавтів.
Раніше ми повідомляли про те, що вертоліт NASA успішно здійснив перший політ на Марсі.
Також розповідали, що марсохід NASA провів на Марсі тест-драйв і надіслав звідти аудіо та фото