Сенат США підтримав призначення Марко Рубіо одноголосно, міністр закордоних справ Андрій Сибіга вже привітав американського політика з посадою
Сенат більшістю голосів схвалив кандидатуру Марко Рубіо на посаду Держсекретаря США. У своєму виступі він заявив, що для завершення конфлікту РФ та Україна мають зробити певні поступки. Він також зазначив, що Україні, ймовірно, доведеться відмовитися від мети повернути всю територію, захоплену Росією за останнє десятиліття.
Американський Сенат ухвалив рішення про затвердження сенатора-республіканця Марко Рубіо на посаді державного секретаря майже одноголосно. Про це повідомляє агентство Reuters, посилаючись на інформацію з офіційних джерел.
Рішення підтримали всі присутні сенатори - 99 голосів "за" і жодного "проти". Це сталося через кілька днів після слухань, де Рубіо, відомий багаторічною роботою в комітетах із закордонних справ і розвідки, отримав позитивну оцінку.
"Для розуміння про підтримку Рубіо у Сенаті. Він набрав 99 голосів. Вперше взагалі бачу таке одноголосне голосування у них - железняк", - написав нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.
Призначення Рубіо стало першим затвердженим призначенням серед членів нового кабінету президента Дональда Трампа, який у той самий день офіційно розпочав свій другий термін на посаді. 53-річний політик, син кубинських іммігрантів, відомий своїми жорсткими позиціями щодо Китаю, підтримкою Ізраїлю та критикою комуністичного режиму Куби й уряду Ніколаса Мадуро у Венесуелі.
Під час слухань Рубіо наголосив на необхідності зменшення залежності США від Китаю та обіцяв впроваджувати активну зовнішню політику, орієнтовану на національні інтереси. Також він підняв питання війни в Україні, заявивши, що Сполучені Штати повинні сприяти досягненню миру, навіть якщо це передбачатиме компроміси з боку Москви та Києва. Рубіо припустив, що Україна може бути змушена піти на певні поступки у питанні повернення територій, захоплених Росією.
Крім того, новообраний держсекретар висловив підтримку закону, співавтором якого він є. Документ унеможливлює вихід США з НАТО без погодження з Конгресом.
Призначення Рубіо вже прокоментував і міністр закордонних справ України. У своєму дописі у Twitter (X) глава українського МЗС побажав Рубіо успіхів у новій ролі.
"З нетерпінням чекаю на наші перші контакти та спільну роботу з просування миру через силу, наше міцне стратегічне партнерство та трансатлантичну безпеку", - зазначив міністр.
Навряд чи позиція Марка Рубіо про поступки територіями чи подібні "компроміси" знайде підтримку серед українців, які щодня платять високу ціну за свою свободу. Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп, який планував продовжити постачання зброї Україні після своєї інавгурації, призупинив всю допомогу іноземним державам. І Україна теж опинилася у цьому списку. Відтепер будь-яку допомогу від США надаватимуть лише тоді, коли вона буде узгоджуватися із зовнішньою політикою американського президента.
Зі свого боку, президент Трамп вже заявив своїм прихильникам, які зібралися в комплексі Capital One Arena у Вашингтоні, що найближчим часом помилує учасників заворушень у Капітолії 6 січня 2021 року. У своїй промові він назвав їх "заручниками":
"Коли я повернуся в Овальний кабінет, я збираюся помилувати безліч людей".
Трамп також заявив, що підпише укази, які скасовують приблизно 80 рішень "найгіршої адміністрації в історії США". Окрім цього Трамп заявив, що президент України Володимир Зеленський готовий укласти угоду щодо припинення війни. Він відзначив, що Росія зіштовхнулась з великими проблемами, які мали б спонукати Володимира Путіна до перемовин. За словами Трампа, російський правитель руйнує свою країну. Щоправда, деталі плану переговорів чи досягнення миру залишаються невідомими. На питання журналістів про "мир за 24 години", президент США в жарт заявив, що в нього є ще пів дня на це. Він підкреслив, що припинить війну якомога швидше.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.