"Манчестер Сіті" переміг "Манчестер Юнайтед" у фіналі Кубка Англії

Містяни додали трофей до чемпіонського титулу

"Манчестер Сіті"
"Манчестер Сіті" (Фото:УЄФА)

У суботу, 3 червня, у Лондоні відбувся фінальний поєдинок розіграшу Кубка Англії сезону 2022/23. На стадіоні «Вемблі» зійшлися дві манчестерські команди. Перемогу у манкуніанському дербі здобув «Манчестер Сіті», а гол Гюндогана став найшвидшим у фіналах Кубка Англії.

«Манчестер Сіті» цього сезону став чемпіоном Англії. «Манчестер Юнайтед» фінішував на третьому місці та на додачу виграв Кубок Ліги. У матчах чемпіонату Англії  команди обмінялись перемогами. «Манчестер Сіті» на своєму полі переміг 6:3 і програв на полі суперника 1:2.

Манчестер Сіті: Ортега, Вокер, Діаш, Аканджі, Стоунз, Родрі, Б. Сілва, де Брюйне, Гюндоган, Гріліш, Голанд.
Запасні: Едерсон, Філліпс, Аке, Лапорт, Альварес, Марез, Фоден, Палмер, Льюїс.

Манчестер Юнайтед: де Хеа, Ван-Біссака, Варан, Лінделеф, Шоу, Каземіро, Фред, Фернандеш, Еріксен, Санчо, Рашфорд.
Запасні: Батленд, Далот, Магвайр, Маласія, Мактоміней, Пеллістрі, Еланга, Гарначо, Веггорст.

Перебіг поєдинку

«Манчестер Сіті» відкрив рахунок першим же ударом. Гюндоган на 13-й секунді матчу з-за меж штрафного майданчика увігнав м’яч у правий верхній кут воріт «Манчестер Юнайтед». Цей гол став найшвидшим у фіналах Кубка Англії. На 4-й хвилині «Манчестер Сіті» міг забити ще, але Родрі пробив поруч з правою стійкою. «Манчестер Юнайтед» оговтався від такого бурхливого початку і перевів гру у середину поля. На 21-й хвилині Голанд, перебуваючи в оточенні чотирьох суперників, пробив над поперечиною. «Манчестер Юнайтед» відповів ударом Рашфорда повз ворота. Після удару де Брюйне на 28-й хвилині м’яч пройшов у лічених сантиметрах від правої штанги. На 31-й хвилині арбітр подивився повтор і призначив у ворота «Манчестер Сіті» пенальті за гру Гріліша рукою. Фернандеш розвів м’яч та голкіпера по різних кутах та зрівняв рахунок. До перерви команди створили ще декілька моментів, але змінити цифри на табло не змогли.

На 51-й хвилині «Манчестер Сіті» знову вийшов вперед. Після подачі зі штрафного від де Брюйне Гюндоган вдруге вразив ворота «Манчестер Юнайтед». Через 10 хвилин де Брюйне пройшов двох суперників і пробив. Голкіпер «Манчестер Юнайтед» ногою парирував удар. Рашфорд на 69-й хвилині з лінії штрафного майданчика пробив вище воріт. Удар Голанда на 72-й хвилині де Хеа відбив, Гюндоган переправив м’яч у сітку, але зробив це з офсайду, тож гол не зарахували. «Манчестер Юнайтед» намагався врятувати матч і відрядив в атаку значні сили. «Манчестер Сіті» міг скористатися з ситуації, але Фоден з лінії воротарського не зміг замкнути простріл зліва. У компенсований час м’яч після удару Мактомінея і рикошету опустився на поперечину.

• Манчестер Сіті — Манчестер Юнайтед 2:1 (Гюндоган, 1, 51 – Фернандеш, 33 (з пенальті)).

Раніше Інформатор розповідав  про перебіг фінального матчу Ліги Європи між «Севільєю» та «Ромою». Також ми повідомляли про результати поєдинків чемпіонату світу з хокею.