"Севілья" у фіналі Ліги Європи перемогла "Рому"

"Севілья" всьоме взяла трофей

"Севілья" - "Рома"
"Севілья" - "Рома" (Фото:УЄФА)

У Лізі Європи відбувся головний матч сезону 2022/23. У битві за трофей зійшлися іспанська «Севілья» та італійська «Рома». Разом з Кубком Ліги Європи переможець отримав путівку до групового раунду Ліги чемпіонів.

У середу, 31 травня, у Будапешті відбувся фінал розіграшу Ліги Європи сезону 2022/23. На стадіоні «Пушкаш Арена» «Севілья» зіграла з «Ромою».

Склади команд

Севілья: Буну, Теллес, Гудель, Боде, Навас, Ракитич, Фернандо, Хіль, Торрес, Окампос, Ен-Несірі.
Запасні: Дмитрович, Флорес, Монтіель, Рекік, Сусо, Жордан, Рафа Мір, Ньянзу, Ламела, Маркао, Гомес, Буено.

Рома: Патрісіу, Ібаньєс, Смолінг, Манчіні, Спінаццола, Матич, Крістанте, Челік, Пеллегріні, Абрахам, Дібала.
Запасні: Боер, Свілар, Карсдорп, Белотті, Льоренте, Камара, Вейналдум, Бове, Залевськи, Вольпато, Тахирович, Ель-Шаараві.

Перебіг поєдинку

Після подачі кутового біля воріт «Севільї» головами зіштовхнулись Гудель та Ібаньєс. Гравці отримали допомогу та продовжили матч. Перший кутовий у протилежних воріт закінчився виносом від Абрахама. На 11-й хвилині Буну парирував удар Спінаццоли з центру штрафного майданчика. На полі точилась жорстка контактна боротьба. Матич у верховій боротьбі за м’яч ліктем вдарив Окампоса, за що отримав від арбітра жовту картку. Гострих моментів не було взагалі. Станом на 30-ту хвилину удар Спінаццоли так і лишався єдиним на обидві команди. Але на 35-й хвилині «Рома» відкрила рахунок. Дібала знайшов шпарину між двома захисниками «Севільї» і пробив у правий кут. На 43-й хвилині Фернандо не зміг добре підлаштуватися під подачу з кутового і пробив над поперечиною. Арбітр компенсував сім хвилин і на шостій з них Ракитич потужним ударом ледь не зламав праву стійку воріт «Роми».

Пауло Дібала (Фото:УЄФА)

У перерві тренер «Севільї» провів дві заміни. Замість Хіля та Торреса вийшли Ламела і Сусо. Іспанська команда зрівняла рахунок на 55-й хвилині. Після подачі від Наваса з правого флангу Манчіні у боротьбі з Ен-Несірі зрізав м’яч у свої ворота. На 67-й хвилині «пожежа» виникла у воротарському майданчику «Севільї». Гравці «Роми» намагалися заштовхати  м’яч у ворота, але голкіпер та захисники стали стіною і запобігли голу. Через вісім хвилин арбітр призначив пенальті у ворота «Роми». Але після підказки VAR та перегляду повтору Тейлор своє рішення скасував. На 83-й хвилині Белотті відгукнувся на м’яку подачу зі штрафного, вискочив з-за спин захисників і пробив. Буну зачепив м’яч і перевів його за межі поля, але арбітри цього не побачили і призначили удар від воріт. За хвилину до закінчення компенсованого часу голкіпер «Роми» відбив удар Сусо, трохи згодом Фернандо пробив повз ворота.

"Севілья" - "Рома" (Фото: УЄФА)

Основного часу для визначення переможця командам не вистачило. Тож суперникам належало зіграти ще два екстратайми по 15 хвилин кожен. Гравці діяли дуже обережно, приділяючи увагу насамперед захисту власних воріт. Тож не дивно, що дійшло до серії пенальті.

Розпочинала « Севілья». Окампос холоднокровно переграв голкіпера «Роми». Крістанте відповів точним ударом у лівий кут. Ламела забив, а от удар Манчіні Буну відбив. Ракитич не залишив шансів голкіперу «Роми», Ібаньєс же влучив у стійку.  Удар Монтіеля Патрісіу відбив, але зарано зійшов з лінії воріт і пенальті прийшлось перебити. З другої спроби Монтіель не схибив і приніс «Севільї» перемогу.

• Севілья — Рома 1:1 (по пенальті - 4:1) (Манчіні, 55 (автогол) - Дібала, 35).

Раніше Інформатор розповідав  про перебіг матчів 29-го туру УПЛ «Шахтар» - СК «Дніпро-1» та «Динамо» - «Верес». Також ми повідомляли про результати поєдинків чемпіонату світу з хокею.