Через Мальдіви до РФ було поставлено близько 400 тис напівпровідників на загальну суму 53,6 млн доларів
Мальдіви допомагають РФ обходити санкції, за рік після повномасштабного вторгнення невелика острівна держава експортувала до країни-терориста близько 400 тис напівпровідників на понад 53 млн доларів.
Про це повідомляє Nikkei Asia, посилаючись на російські митні дані, отримані від індійської дослідницької фірми Export Genius. Згідно з митними даними, через Мальдіви до РФ було поставлено близько 400 тис напівпровідників на загальну суму 53,6 млн дол.
Зазначається, що проаналізовані записи охоплювали поставки вартістю понад 50 тис дол кожна. Загалом Мальдіви були другим після Китаю, включаючи Гонконг, за обсягом такого імпорту в рік після 24 лютого. Експортний обсяг американських напівпровідників до РФ складає близько 20% від загального експорту Мальдівських островів у 2021 році, який за оцінками ООН становив 280 млн дол.
Співрозмовник видання в одній із судноплавних компаній розповів, що поставки напівпровідників зі США до Росії можливі. Для цього необхідна вказати одержувачем мальдівську торгову або експедиторську компанію. Крім того, жодна з 14 компаній, які займаються експортом напівпровідників до Росії, не базується на Мальдівах. Так, Mykines Corp, яка відправила до РФ чипів на 40 млн дол, зареєстрована в Лондоні.
"Влада США вже звернула увагу на експедиторів на Мальдівах і їх потенційну роль в уникненні обмежень на відправлення в Росію. У травні 2022 року Міністерство торгівлі США звинуватило компанію під назвою Intermodal Maldives у сприянні експорту частин літаків до Росії всупереч обмеженням США", – йдеться в повідомленні.
Постачання напівпровідників із Мальдів різко зросли в травні 2022 року після того, як "Аерофлот" відновив прямі регулярні рейси з Москви до Мале. Літаки державної авіакомпанії могли б стати засобом транспортування напівпровідників, зазначає Nikkei Asia.
Санкції проти Росії - обмежувальні політичні й економічні заходи, введені щодо РФ та низки російських осіб і організацій, причетних до визнання незалежності терористичних угруповань ДНР і ЛНР, а також через вторгнення РФ до України в лютому 2022 року в ході російсько-української війни.
Обговорення санкцій почалося після того, як президент РФ Путін оголосив про визнання незалежності ДНР і ЛНР (22 лютого 2022 року) та 24 лютого розпочав повномасштабну війну в Україні. За словами президента США Джо Байдена, альтернативою санкціям була б Третя світова війна, але така війна може призвести до загибелі всього людства.
Запрацював портал «Війна й санкції», який дає змогу переглянути перелік осіб, на яких уже було накладено санкції з початку повномасштабної війни РФ проти України, а також ознайомитися з кандидатами на потрапляння до санкційних списків.
Нагадаємо, Європейський союз, який продовжив антиросійські обмеження та заборони, запровадив нові санкції проти росії разом із Сполученими Штатами Америки, Великою Британією та Канадою. У відповідні списки потрапили різні особи, компанії та організації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.