ЄС, США, Канада та Велика Британія ввели нові санкції проти рф: хто потрапив під обмеження

Підсанкційними стали, зокрема, російські культурні діячі

Санкції проти рф
Проти рф ввели нові санкції. Фото з відкритих джерел

Європейський союз, який продовжив антиросійські обмеження та заборони, запровадив нові санкції проти росії разом із Сполученими Штатами Америки, Великою Британією та Канадою. У відповідні списки потрапили різні особи, компанії та організації.

Про це повідомляє керівник Офісу президента Андрій Єрмак у Telegram, Мінфін США, Рада ЄС та британський уряд. Відомо, що підсанкційними стали, зокрема, російські культурні діячі.

Так, Канада ввела санкції проти 20 осіб і 21 організації, які пов’язані з військово-промисловим комплексом рф. Також проти 19 осіб і чотирьох організацій у російському культурному та освітньому секторах. 

Зокрема, їх ввели проти осіб, пов’язаних із приватними військовими компаніями та так званими волонтерськими організаціями, що підтримують росію. Серед них є найманці Wagner Group, які були серед окупаційних військ на території України та в Африці, включно з Іваном Масловим – керівником філії Wagner Group, який причетний до вбивства мирних жителів у Малі у березні 2022 року.

Країна запровадила санкції проти російського ядерного сектору, розробників та постачальників БПЛА “Орлан-10”, а також осіб, які брали участь у спробах русифікувати українську культуру. Серед них – Іосіф Прігожин, Нікіта Міхалков, Іван Охлобистін, Юлія Чичерина, Філіп Кіркоров, Дмитро Харатьян, очільниця мінкульту рф Ольга Любимова та інші. Крім того, під санкції потрапила російська платіжна система “Мір”, банк “Tinkoff”, “Yandex Pay”, а також видання “Readovka”, яке підтримує війну рф проти України.

В ЄС санкції торкнулися 18 людей та п'яти організацій. Зокрема, заборонили експорт з країн блоку до Ірану компонентів, які використовують для дронів. Це доповнення до санкцій пов'язаних з цією сферою, які були в лютому 2023 року.

Велика Британія ввела санкції проти 13 людей та компаній, що пов'язані з ПВК “Вагнер”, у Малі, Центральноафриканській Республіці (ЦАР) та Судані. Натомість там зняли санкції з російського олігарха Олега Тінькова.

У США – проти 18 людей і десятків організацій, серед яких є банки та різні промислові заводи. Такі заходи спрямовані на “обмеження військового потенціалу рф, її доступу до поставок на полі бою та її економічного прибутку”.

Санкції проти рф: останні новини

Рада Європейського союзу продовжила санкції проти росії, які запровадили через повномасштабне вторгнення в Україну. Вони діятимуть ще півроку. Обмежувальні заходи подовжено до 31 січня 2024 року. Відомо, що санкції включають обмеження у сфері торгівлі, фінансів, технологій та товарів подвійного призначення. Також охоплюють сферу промисловості, транспорту та предметів розкоші. 

Також Європейський Союз в 11-ий пакет санкцій вніс російських пропагандистів та "воєнкорів" кремлівського режиму. Про це повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак. Він також додав, що потрібно запроваджувати ще більше санкцій Європейського Союзу проти тих, хто розповсюджує пропаганду терористичного режиму.

Крім того, президент України Володимир Зеленський 5 липня підписав указ про введення санкцій проти 18 юридичних осіб, які повʼязані з росією. Він підкреслив, що діяльність усіх фізичних та юридичних осіб, на якій ґрунтується здатність російського режиму тероризувати Україну та міжнародний порядок, заснований на правилах, має бути заблокована.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube