У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
За минулий рік чистий відтік валюти у рф досяг рекодних $239 млрд, в тому числі $27 млрд вже виплили за першу половину 2023 року
Наче крізь сито, яке неможливо наповнити, економіку країни-агресора росії продовжує лихоманити: у рф масово закриваються відділення банків та рекордними темпами продовжує вислизати валюта. Від початку війни окупантів проти України сукупний відтік валюти з росії досяг рекордних $253 млрд.
Ці дані випливають з підрахунків Центру макроекономічного аналізу та короткострокового прогнозування (ЦМАКП).
За минулий рік чистий відтік валюти з росії становив $239 млрд, причому з них $13 млрд — у довоєнному січні, а за першу половину 2023-го — ще $27 млрд.
Темпи втечі валюти досягли 13% ВВП у росії й побили всі можливі рекорди: після світової фінансової кризи 2008 року та незаконної анексії українського Криму відтік складав близько $150 млрд щороку.
Росіяни лише за минулий рік вивели на іноземні рахунки $64 млрд, рятуючи своє "добро" від знецінення та болючих санкцій. Компанії-експортери, приміром у зоні євро, залишили чистий виторг у межах росії лише на $90 млрд. Всі інші прибутки - на рахунках іноземних банків.
У звіті ЦМАКП також зазначається, що експортери продають на біржі лише 22% доходів від експорту.
Частково це пояснюється торгівлею бартером, яку російська влада називає так званим "експортом та імпортом у рублях”. Його частка оцінюється в 39%, але це не єдиний чинник...
Фахівці ламають голову, адже неможливо визначити, у якій валюті і для яких цілей, накопичені десятки мільярдів доларів за кордоном. Для них це - загадка.
Близько $2 млрд щомісяця зникає у невідомому напрямку у результаті торгівлі нафтою. Фактичні ціни реалізації барелів вищі за заявлені Мінфіном окупантів, а різниця осідає на рахунках посередників і перевізників.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що в Україні націоналізували російський Сенс Банк. Фінустанова перейшла у власність держави.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.