"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
За минулий рік чистий відтік валюти у рф досяг рекодних $239 млрд, в тому числі $27 млрд вже виплили за першу половину 2023 року
Наче крізь сито, яке неможливо наповнити, економіку країни-агресора росії продовжує лихоманити: у рф масово закриваються відділення банків та рекордними темпами продовжує вислизати валюта. Від початку війни окупантів проти України сукупний відтік валюти з росії досяг рекордних $253 млрд.
Ці дані випливають з підрахунків Центру макроекономічного аналізу та короткострокового прогнозування (ЦМАКП).
За минулий рік чистий відтік валюти з росії становив $239 млрд, причому з них $13 млрд — у довоєнному січні, а за першу половину 2023-го — ще $27 млрд.
Темпи втечі валюти досягли 13% ВВП у росії й побили всі можливі рекорди: після світової фінансової кризи 2008 року та незаконної анексії українського Криму відтік складав близько $150 млрд щороку.
Росіяни лише за минулий рік вивели на іноземні рахунки $64 млрд, рятуючи своє "добро" від знецінення та болючих санкцій. Компанії-експортери, приміром у зоні євро, залишили чистий виторг у межах росії лише на $90 млрд. Всі інші прибутки - на рахунках іноземних банків.
У звіті ЦМАКП також зазначається, що експортери продають на біржі лише 22% доходів від експорту.
Частково це пояснюється торгівлею бартером, яку російська влада називає так званим "експортом та імпортом у рублях”. Його частка оцінюється в 39%, але це не єдиний чинник...
Фахівці ламають голову, адже неможливо визначити, у якій валюті і для яких цілей, накопичені десятки мільярдів доларів за кордоном. Для них це - загадка.
Близько $2 млрд щомісяця зникає у невідомому напрямку у результаті торгівлі нафтою. Фактичні ціни реалізації барелів вищі за заявлені Мінфіном окупантів, а різниця осідає на рахунках посередників і перевізників.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що в Україні націоналізували російський Сенс Банк. Фінустанова перейшла у власність держави.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.