Макрон закрив Паралімпіаду під дощем: Україна в Топ-10 з 82 медалями

В Парижі відбулася урочиста церемонія закриття Паралімпіади - 2024, Україна зайняла сьоме місце в загальному заліку

Закриття Паралімпіади - 2024 Президент Макрон
Прапороносці України пройшли на очах у глави Франції. Фото: Gettyimages.com

В неділю 8 вересня в Парижі завершилася Паралімпіада - 2024. Після останнього дня змагань в місті відбулася урочиста церемонія закриття Ігор. Україна зайняла сьоме місце в загальному медальному заліку з 82 медалями. З них 22 золоті, 28 срібних та 32 бронзових.

Яскраві миттєвості Паралімпіади - 2024

Останній день приніс Україні дюжину медалей

В останній день змагань наші атлети зробили вагомий внесок в загальну скарбничку. Дзюдоїстка Анастасія Гарник (понад 70 кг) виборола золото, а її колега Олександр Назаренко став чемпіоном у категорії до 90 кг. Віктор Дідук став першим у змаганнях з настільного тенісу. Марина Литовченко також стала срібною в турнірі з настільного тенісу.

Наші дівчата-шпажистки вибороли срібло у командних змаганнях. Денис Остапченко та Сергій Паламарчук вибороли срібло та бронзу, відповідно,у плаванні на 200 м вільним стилем. Юрій Бабинець завоював бронзову медаль у пауерліфтингу в категорії до 88 кг. Срібло в пауерліфтингу в категорії понад 107 кг у Антона Крюкова.

Ігор Німченко виборов бронзу в плаванні на дистанції 200 м комплексом. Володислав Єпіфанов став чемпіоном Ігор-2024 у веслуванні на каное. Каноїстка Марина Мажула теж виборола срібло

Президент Франції закрив Ігри під проливною зливою

Церемонія закриття Паралімпіади - 2024 відбулася під гаслом "Ігри навстіж". Ці Ігри встановили черговий рекорд. В змаганнях узяли участь 4 400 паратлетів із 169 країн. Але медалі вибороли лише 85 країн. Рекорд Лондона - 2012 перевищено на п'ять країн - учасниць.

Україна теж взяла участь в церемонії закриття. Прапороносців вирішили не міняти. Олександр Комаров та Олена Федота-Ісаєва (які відкривали Ігри - ред), пронесли наш прапор на очах у десятків тисяч глядачів на стадіоні "Стад де Франс".

Паралімпіаду - 2024 урочисто закрив президент Франції Емануель Макрон. Він прибув на стадіон разом з дружиною, Бріжит. Під час церемонії почався дощ, так само як і на церемонії відкриття Олімпіади. Глядачі надягли дощовики, а над VIP-персонами розкрили парасольки. Під цим добрим знаком прапор Паралімпіади було передано Лос-Анджелесу. Саме там пройдуть наступні Ігри - 2028.

Героями Паралімпіади стали Цвєтов та Трусов

За Україну на Іграх виступали 140 паратлетів. Справжнім героєм став бігун Ігор Цвєтов. Він приніс державі два золота у найпрестижніших дисциплінах. Ігор Цвєтов виграв забіги на 100 та 200 метрів. Також відзначимо плавця Андрія Трусова, який здобув п'ять медалей.

"Відчуття неймовірні, бо ми це зробили разом. Це заслуга всієї команди, починаючи від менеджерів, тренерів, лікарів та Національного паралімпійського комітету. Хлопці наші на війні, і ми змогли довести, що нема нічого не можливого.

Для мене наш гімн... Я вдячний, що з Божою допомогою це зробили. Прапор України майорітиме на першому місці, а нейтральні спортсмени, як казали деякі люди - "ганчірка" висітиме поруч", - розповідав Цвєтов після другого золота.

Топ - 10: підсумковий медальний рейтинг Паралімпіади-2024

1 Image Китай - 220 медалей (94 золотих, 76 срібних, 50 бронзових)
2 Image Великобританія - 124 медалі (49, 44, 31)
3 Image США - 105 медалей (36, 42, 27)
4 Image Нідерланди - 56 медалей (27, 17, 12)
5 Image Бразилія - 89 медалей (25, 26, 38)
6 Image Італія - 71 медаль (24, 15, 32)
7 Image Україна - 82 медалі (22, 28, 32)
8 Image Франція - 75 медалей (19, 28, 28)
9 Image Австралія - 63 медалі (18, 17, 28)
10 Image Японія - 41 медаль (14, 10, 17)

Раніше Інформатор повідомляв, що Олександр Поворознюк хоче зняти ФК Інгулець з чемпіонату України. Президент клубу надіслав листа до Прем'єр-ліги, в якому пояснив своє рішення бюрократичними бар'єрами з боку функціонерів. Також ми розповідали, що АПЛ і Челсі витратили астрономічні суми на трансфери.