Україна отримає 18 млрд євро макрофін, а також буде збільшенна військова підтримка, зокрема системами ППО та розмінування
Саміт ЄС схвалив виділення Україні 18 млрд євро. Учасники саміту ЄС домовилися наростити військову допомогу України. Тим часом Сполучені Штати Америки розширюють програму підготовки українських військовослужбовців.
Про ці та інші новини читайте у нашому традиційному дайджесті - головні новини ночі.
Європейський союз узгодив виділення Україні 18 млрд євро макрофіну у 2023 році. Сума буде передана Європейським союзом Україні протягом 2023 року, подібно до того, як було виділено кошти у 2022 році - вроздріб та кредитами за пільговими умовами виплати.
Також Європейська рада згадала про домовленість країн "Групи семи" про створення міжвідомчої донорської координаційної платформи. Крім того, лідери ЄС домовились "невідкладно активізувати надання Україні гуманітарної допомоги та допомоги у сфері цивільного захисту", а також "сприяти відновленню критично важливої інфраструктури України, щоб допомогти Україні пройти через зиму".
Глави держав Європейського Союзу на зустрічі в четвер домовилися про нарощування подальшої військової підтримки України, а також спрямування зусиль для притягнення до відповідальності Росії за воєнні злочини.
"Європейський Союз залишається відданим наданню політичної та військової підтримки Україні Україні, зокрема через Європейський фонд миру та Місію ЄС з військової допомоги на підтримку України, а також шляхом посилення двосторонньої підтримки, зокрема, у сфері протиповітряної оборони та розмінування. протиповітряної оборони та допомоги у розмінуванні", – йдеться в документі.
Європейська рада, як зазначається, також підтримує зусилля для забезпечення повної відповідальності за воєнні злочини та інші найтяжчі злочини у зв'язку з агресивною війною Росії проти України, зокрема шляхи забезпечення відповідальності за злочин агресії.
Серед них згадується також подальша робота з метою використання заморожених у ЄС російських активів для відновлення України та з метою відшкодування завданих їй збитків. Лідери держав ЄС підкреслили, що будуть продовжувати посилення колективного тиску на Росію з метою припинення її агресивної війни та виведення її військ з України.
Сполучені Штати Америки розширюють програму підготовки українських військовослужбовців. Тренування щомісяця буде надаватися 500 бійцям ЗСУ. Йдеться про підготовку близько 500 українських військових на місяць.
"Вона (програма, ред.), по суті, зосереджена на рівні батальйону. У подальшому ми будемо діяти гнучко й пристосовуватися з огляду на потреби наших українських партнерів і зміни ситуації в Україні", – наголосив речник Міністерства оборони США бригадний генерал Патрік Райдер.
Генасамблея ООН ухвалила резолюцію України, яка засуджує російські репресії та порушення прав людини в окупованому Криму. Уточнюється, що резолюцію підтримали 82 країни, 80 утрималися та 13 висловилися проти.
У тексті резолюції міститься заклик до Росії вжити всіх необхідних заходів для того, щоб негайно покінчити з усіма порушеннями та зловживаннями щодо жителів Криму. Серед них, згідно з документом, дискримінаційні заходи та методи, довільні затримання та арешти, тортури та інші жорстокі, нелюдські або принижуючі гідність види поводження.
Згадуються також сексуальне та гендерне насильство, у тому числі з метою змусити затриманих осіб свідчити проти себе чи співпрацювати із силовиками. Які країни голосували проти: Росія; Білорусь; Зімбабве; Іран; Китай; КНДР; Куба; Малі; Нікарагуа; Сирія; Судан; Еритрея; Ефіопія.
15 грудня в американському науковому журналі геонауки повідомили, що землетрус, який стався 4 травня на Марсі, був принаймні в п’ять разів більшим за минулого рекордсмена.
"Це, безумовно, був найбільший землетрус, який ми бачили", - сказав Таїчі Кавамура, провідний автор і планетолог з Інституту фізичних досліджень світу в Парижі.
Землетрус на Червоній планеті був зафіксований сейсмометром на борту InSight Mars Lander NASA. Вчені повідомляли, що він тривав "багато годин".
"Енергія, вивільнена цим єдиним землетрусом, еквівалентна кумулятивній енергії від усіх інших землетрусів, які ми бачили досі, і хоча подія відбулася на відстані понад 2000 кілометрів (1200 миль), хвилі, зареєстровані на InSight, були настільки великими, що майже насичували наш сейсмометр", - додав сейсмолог Джон Клінтон зі Швейцарського федерального технологічного інституту.
Сейсмологія на Марсі може дати вченим краще уявлення про те, що лежить під поверхнею планети, включно з водою,а також те, як структурована її кора та глибинні надра. На Червоній планеті як і на Землі, вважається, що більшість виявлених землетрусів відбуваються через рухи розломів.
Найбільший попередній землетрус, що був зареєстрований у серпні 2021 року, мав магнітуду близько 4,2 бала, тоді як травневий землетрус досягнув магнітуди 4,7 бала. Клінтон зазначив, що це вперше вчені змогли ідентифікувати поверхневі хвилі, які багато разів обійшли планету та рухаються вздовж кори та верхньої мантії.
Нагадаємо, в Інституті вивчення війни проаналізували, чи зможуть росіяни взяти Київ, якщо нападуть з Білорусі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режиміонлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.