У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Сонце іноді випромінює сильний сплеск сонячного вітру, який називається корональним викидом маси. Цей порив і впливає на коливання магнітного поля Землі
Сонце піддається періодичним спалахам, які виявляють, коли його магнітні поля взаємодіють з іншими тілами або полярністю. Ці спалахи відправляють у космос корональні маси, які складаються з різних елементів, включаючи гель, кисень та залізо. Саме в цей час (коли сонце передає у космос сигнал з допомогою сонячного вітру), можуть виникати магнітні бурі, від яких потерпають в тому числі і українці, заявив доктор фізико-математичних наук, керівник геомагнітних обсерваторій України Юрій Сумарук.
За словами науковця, не кожен спалах призводить до магнітної бурі на Землі. Однак, якщо він стався на екваторі та спрямований до нашої планети, ми можемо очікувати магнітну бурю протягом 2-3 днів, розповів Сумарук в коментарі "Українській правді".
Науковець додав, що на частоту та потужність спалахів на Сонці впливає фаза сонячної активності. Дослідники вибирають 11-річні цикли, щоб її прогнозувати, хоча тривалість може варіюватися. Зараз ми перебуваємо на початку нового циклу, що означає зростання сонячної активності в найближчі роки, додав Сумарук.
Разом з цим корональна маса може пролетіти повз Землю, але наслідки люди все одно відчують у вигляді "мінімального збурення магнітного поля Землі". Як наслідок, виникне мінімальна магнітна буря.
Науковці вважають, що такі явища безпосередньо не впливають на здоров'я людини, адже люди еволюціонували, щоб жити на цій планеті. Водночас під час магнітних бур електроніка супутника може бути пошкоджена через накопичення та розрядження статичних електричних зарядів. Астронавти та висотні пілоти можуть піддаватися підвищеному рівню радіації.
На думку ще ряду науковців, індивідуальна реакція на магнітні бурі все ж може варіюватися. Є люди, які можуть не відчувати жодних наслідків, тоді як інші відчувають себе значно гірше. Фахівці вважають, що зміна магнітного поля Землі може впливати на нервову систему, що викликає такі симптоми, як різні головні болі, розлади сну та загальну втомленість.
Раніше Інформатор писав, що чергова магнітна буря середньої інтенсивності очікується вже наступного тижня. Пік її припаде на 16 червня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.