Навіщо Лукашенко пригадав пакт про ненапад, який нібито йому пропонувала Україна

Читать на русском

Самопроголошений президент Білорусі вже не в перше робить заяви про миролюбність українців, аби не брати участь у війні, яу розв'язав путін. Пояснюємо його ключові мотиви

Читать на русском
Навіщо Лукашенко пригадав пакт про ненапад, який нібито йому пропонувала Україна
Українське МЗС закликає Білорусь не піддаватися на провокації росії

Самопроголошений президент Білорусі вже не в перше робить заяви про миролюбність українців, аби не брати участь у війні, яу розв'язав путін. Пояснюємо його ключові мотиви

Самопроголошений президент Білорусі Лукашенко вже у друге натякає, що Україна не має аніяких агресивних намірів щодо сусідньої держави. Саме риторику про загрозу нападу з боку України Лукашенко раніше використовував, аби пояснити суспільству підтримку російської агресії та ймовірного вступу Білорусі у війну. Зараз Лукашенко повідомляє про нібито намір України укласти із Мінськом "пакт про ненапад". Раніше він у бесіді із російським міністром лавровим заявив, що українці "утримуються від провокацій". З чим пов'язані такі заяви?

 

Що саме сказав Лукашенко

Дослівна цитата, в якій Лукашенко запакував пакт про ненапад у традиційну демагогію з приводу якихось екстремістів, яких готують в Україні проти Білорусі, звучить так:

«Захід не відмовився від планів щодо Білорусі, в Україні продовжують готувати бойовиків та екстремістів. Не знаю, навіщо це українцям. З одного боку, просять нас, щоб ми в жодному разі не воювали з Україною, щоб наші війська туди не рухалися. Пакт про ненапад пропонують укласти. А з іншого боку, готують цю гримучу суміш і озброюють їх», — сказав Лукашенко.

Про це він сказав 24 січня на нараді з питань суспільно-політичної та криміногенної ситуації в країні, повідомляє білоруське державне агентство «БЕЛТА».

Лукашенко на урядовій нараді заявив, що Україна запропонувала Білорусі пакт про ненапад
Лукашенко на урядовій нараді заявив, що Україна запропонувала Білорусі пакт про ненапад

Офіційний представник міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко у відповідь закликав білоруську владу утриматися від агресивних дій.

«Росія всіляко намагається втягнути Білорусь у безпосередню війну.  Україна застерігає Мінськ від будь-яких можливих подальших агресивних планів. Зі свого боку, підтверджуємо відсутність будь-яких агресивних намірів щодо Білорусі», — повідомив він.

 

«Бацька» викручується

Давно підозрюють, що Лукашенко намагається всіма силами уникнути вимог російського ватажка володимира путіна повноцінно вступити у війну. Для цього він неодноразово заявляв, що оберігає «союзну державу» від удару військ НАТО, яке не втрималося б від спокуси, якби не Лукашенко.

Можна припустити, що натиск кремля міцніє, що примушує самопроголошеного президента робити подібні гучні заяви. 19 січня під час зустрічі з очільником російського МЗС Сергієм Лавровим Олександр Лукашенко заявив, що Україну його «приємно дивує», бо не йде на провокації проти Білорусі.

«Вони намагаються і Україну використати проти Білорусі. Але що мене вражає та приємно дивує — Україна поки що тримається», — сказав Лукашенко шокованому Лаврову.

Колишній міністр зовнішніх справ Павло Клімкін переконаний, що білоруські війська готуються до того, щоб узяти участь у війні. Водночас він вважає, що самопроголошений президент Лукашенко намагається цього уникнути за всяку ціну і він ще має поле для маневру, хоча відмовився уточнювати, що саме має на увазі.

«Я не вірю, що в Лукашенка є простір для прийняття рішень, але мінімальний маневр, мені здається, у нього ще залишився. Він може піти на… певні сюрпризи для путіна. Чи піде — давайте тут поставимо три крапки, я думаю, що про це поговоримо з вами за пару місяців», — сказав ексміністр.

 

«Загроза із Заходу»

Зокрема таким сюрпризом можливо є розмови Лукашенка про небезпеку, що загрожає його режиму з Польщи та Литви. Він підкреслює, що білоруські військові не можуть собі дозволити ігнорувати цю ситуацію:

«Нам по периметру вистачає питань — і в повітряному просторі, і на землі, зелений кордон. У нас там вистачає проблем. Дай Боже утримати все це», — продовжив він.

Натяк тут доволі прозорий: армія Лукашенко не може бути використована в Україні, адже тоді не зможе утримувати навалу з західних кордонів.

На справді ж білоруський диктатор найбільше наляканий можливим повстанням всередині країни, утримати яке може саме армія. Якщо ж білоруських військових будуть використовувати на кшталт зеків Вагнера, тобто як гарматне м'ясо, то Лукашенко залишиться сам на сам із розлюченою громадськістю країни.

Проти населення залишиться лише ще одна його теза - про необхідність гуртуватися заради миру у країні. Хоча ця теза не є дуже надійною, її Лукашенко теж повторює майже кожного свого публичного виступу: 

«Нам треба згуртуватися зараз, щоб вижити, щоб, не дай Боже, тут не літали ракети й не кидали на нас бомби», — і цього разу заявив Лукашенко.

Нагадуємо, що у Білорусі тривають військові навчання з залученням російської авіації. Інформатор також писав про те, як розцінює загрозу нападу на Україну зі сторони Білорусі американська розвідка.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.