Ліжка з підйомним механізмом: як обрати найкраще

Спальні комплекси підйомного типу — чудове рішення для невеликих спальних кімнат

Ліжка з підйомним механізмом: як обрати найкраще
Фото: Ліжко з підйомником

При виборі обстановки для спальні, особливо невеликого розміру, пріоритет надається функціональним меблям. Оскільки ліжко є основним предметом меблювання спальні, його потрібно також використовувати по-максимуму.

Найкращим варіантом у такому разі буде рішення купити ліжко, оснащене підйомним механізмом.

Так простір під ним використовується найраціональніше. При підйомі основи відкривається велика ніша, куди зручно складати постільну білизну, покривала та ковдри, які не використовуються в даний момент, та інші речі. Вони мають попит у покупців, тому про особливості конструкції варто дізнатися докладніше. 

Як влаштоване ліжко з підйомником

Спальні меблі такого типу є цілим комплексом, який одночасно використовується і для сну, і для складування речей. Моделі з ящиком для білизни зазвичай встановлюються в маленьких спальнях або приміщеннях мінімалістичного дизайну, в якому не передбачено простір для великих шаф або комодів. У деяких випадках користувачі вибирають конструкції із системами зберігання у вигляді висувних ящиків, проте така конструкція потребує вільного місця навколо спальної зони.

Конструкція з нішею для білизни виглядає так:

  1. Каркас - суцільна основа-ящик, часто розділена перегородками на кілька частин. Перемички посилюють конструкцію та дозволяють розсортувати речі, відправлені на зберігання.
  2. Основа з рамки та ламелей. Основа, на яку кріпляться вигнуті спеціально оброблені планки-ламелі, буває дерев'яною або з металу. Остання й у більш дорогих варіантів. Матеріалом для ламелей у недорогих конструкціях служить береза, для середніх за вартістю характерні бук, клен або ясен.
  3. Каркас та рамка з'єднуються спеціальним механізмом певного типу. З його участю верхня частина конструкції піднімається над основою під певним кутом і фіксується.

Ніжки, узголів'я, спинки та інші елементи можуть використовуватися варіативно залежно від дизайну моделі.

Різновиди моделей  

Ліжка такого типу бувають різні. Оскільки така система користується популярністю, виробники подбали, щоб модельний ряд був досить різноманітним та задовольняв усі потреби споживачів. 

Двоспальні ліжка

Їх часто оснащують ортопедичною основою та вертикальним підйомним механізмом. Виробники пропонують моделі з м'якою оббивкою або з натурального дерева або шпону - всі вони виглядають переконливо і грунтовно. Для більшого комфорту двоспальні ложа з нишкою для білизни часто доповнюють узголів'ям. Воно буває просто дерев'яною або оббитою шкірою, меблевою тканиною або іншою декоративною обробкою. 

Односпальне ліжко-софа

Чудово підходять для дітей чи самотніх дорослих. Вони органічно вписуються в інтер'єр квартири-студії, підліткової спальні або популярних на сьогоднішній день смарт-квартирах. У меблях такого формату зазвичай встановлюють горизонтальний підйомний механізм. Вертикальний також використовується, але набагато рідше. Залежно від дизайну меблі оснащують спинками з одного, двох або трьох сторін. Останній варіант більше схожий на невеликий диван - спати на такому затишно. 

Ліжка з підйомним механізмом: як обрати найкраще 1

Круглі моделі 

Такі ліжка досить популярні, але для їх встановлення знадобиться спальня чималих розмірів. У невеликій кімнаті вони втрачають свою чарівність і з гарного ложа перетворюються на прикру перешкоду, яку не так просто обійти. Іноді діаметр досягає понад 2 м, так що перед покупкою варто ретельно продумати місце розташування. 

Яким буває каркас

Ящик-основа для ліжок із підйомним механізмом виготовляють із натуральної деревини, шпонованого ДСП або ЛДСП. Металеву або ковану модель такого типу знайти практично неможливо, хіба що виготовити на замовлення. Це пов'язано з вагою такої конструкції та можливістю її транспортування. 

1. Дерев'яні - найкращий варіант. Такі каркаси відрізняються екологічністю, міцністю та безпекою. Масив дерева виглядає красиво і дорого, але при цьому не вимагає надто великої уваги при догляді.
2. ЛДСП та МДФ - матеріал для виробів середньої ціни та бюджетних варіантів. Не варто використовувати такі ліжка в умовах підвищеної вологості, наприклад, на дачах, що рідко відвідуваються. Від вологи матеріал потроху руйнується та кришиться. Через крихкість матеріалу, кріплення з часом розхитуються і починають поскрипувати.
3. М'яка оббивка – використовується на ліжках з різною основою, виглядає затишно та по-домашньому. Це чудова модель для сімей, у яких є діти: вдаритися об м'яку поверхню та отримати травму складніше. Однак, якщо в будинку є кішки, про доцільність покупки такого виробу слід задуматися.
Які б меблі ви не вибрали, не варто забувати про найважливіший її елемент.

Різновиди підйомних механізмів

 У сучасних ліжок зустрічаються три різновиди витягів:

  • пружинні;
  • із газліфтом;
  • на петлях (ручні).

Не можна сказати, що якийсь із них надто поганий або непридатний для експлуатації, плюси є у кожного.

Пружинні пристрої 

У ліжках такої конструкції піднімання спальної основи виконується за рахунок роботи спеціальних пружин, виконаних зі сталі. Після отримання початкового поштовху пружина доводить дію до кінця, приводячи блок у потрібне положення.

Плюси:

  • компактні розміри;
  • низька вартість;
  • невелика вага;
  • застосування помірних зусиль для підняття в потрібне положення.

Недолік такого механізму у терміні його експлуатації. Пружини досить швидко розтягуються і піднімати ліжко з кожним разом стає дедалі складніше. Заміну доводиться проводити кожні 2-3 роки.

Газліфтовий варіант 

Це простий та надійний варіант із використанням амортизаторів, заповнених інертним газом. Ламелева основа опускається і піднімається під впливом тиску газоподібного наповнювача, тому майже вимагає від людини фізичних зусиль.

Ліжка з підйомним механізмом: як обрати найкраще 2

Плюси:

  • працює безшумно;
  • утримує вагу до сотні кг;
  • відрізняється надійністю;
  • легко піднімає рухому частину над основою та фіксується;
  • довговічна конструкція
  • не потребує застосування сили;
  • частини підйомника заховані у корпусі, тому все безпечно.

До мінусів такої конструкції відноситься неможливість заглянути всередину, щоб оцінити якість складання. Перевірити працездатність та якість складання можна лише в процесі. Ліжка з газліфтовими витягами дорожчі, але з цим при покупці доведеться змиритися.

Ручний підйомник 

В цьому випадку основа рухається на петлях, розташованих на одній із сторін каркасу. Механізм важільний - нескладний, але досить незручний у використанні. 

Плюси:

  • тривалий термін служби;
  • невелика вартість;
  • надійність;
  • відсутність потреби у заміні деталей.

При всіх позитивних моментах користувачі рідко вибирають ручний тип через те, що підйом спальної основи вимагає значної сили. Зусилля будуть ще більшими, якщо зверху лежить товстий матрац - його вага додасться до ваги самої основи.

Ліжка з підйомним механізмом: як обрати найкраще 3

Недоліки конструкцій з підйомником 

Якщо з плюсами меблів з нішею для білизни все зрозуміло, то про мінуси варто сказати окремо. Здавалося б, що поганого може бути у такій зручній конструкції? А ось що:

  • якщо спальне місце зайняте, дістати потрібні речі не вийде — ящики щодо цього набагато зручніші;
  • якщо речей у ніші занадто багато, погіршується вентиляція спального місця – матрац доведеться частіше перевертати та провітрювати;
  • все, що вирішено розмістити внизу, доведеться запакувати в коробки або пакети, а потім регулярно перебирати для провітрювання - з матраца на вміст ніші потрапляє злодій, дрібне сміття та пил;
  • деякі види підйомників можуть виявитися не під силу дітям, а також людям похилого віку, слабким або нездоровим;
  • завжди є ризик поломки - речі можуть опинитися «в полоні».

Навіть незважаючи на недоліки, ліжка з нішою та підйомним механізмом залишаються популярним та затребуваним варіантом меблів у спальню.

Декілька порад щодо вибору

Сподіваємося, що кілька простих рекомендацій допоможуть придбати зручні меблі з нішою для зберігання зайвих речей:

  • за наявності фінансових можливостей краще купити варіант із газліфтом;
  • вибирайте товари від перевірених виробників – вони дорожать репутацією та стежать за якістю продукції;
  • серед конструкцій з м'якою основою зустрічаються моделі зі знімними чохлами на царги — таких доглядати простіше;
  • деякі виробники пропонують варіанти з розсувним дном - це дає можливість забирати під ліжком, не зрушуючи його з місця;
  • не варто зберігати внизу надто важкі речі, можна продавити днище.

Вибрати стильне та якісне ліжко з підйомним механізмом гарної якості нескладно в онлайн-магазині «Світ Матраців», де представлена продукція українських виробників із відмінною репутацією. Зверніть увагу на моделі "Брістоль", "Честер" та "Манчестер" від Richman. Тут передбачено м'яке узголів'я та оббивка царг – чудовий варіант для сімей з дітьми. А сім'ям, де є невгамовні представники сімейства котячі, підійдуть "Бертіс", "Джолента" або "Хела" від компанії MUNGER. Побачити повний асортимент товарів та зробити замовлення можна за посиланням: https://svit-matrasiv.com.ua/ua/.

Рекламний матеріал

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube