“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Відповідний дозвіл є в парламенті країни, однак Київ поки що не звертався з відповідною пропозицією
Литва готова відправити свої війська до України. Правда, лише для участі в навчаннях. Відповідний дозвіл має литовський парламент.
Однак Київ поки що не звертався з такою пропозицією. Про це розповіла прем'єр-міністерка країни Інгріда Шимоніте в інтерв'ю Financial Times.
За словами голови литовського уряду, парламент вже видав дозвіл на відправку військ до України. Вони можуть проходити спільні навчання разом із ЗСУ. Однак поки що це не планується.
Також Шимоніте визнає, що Росія вважатиме такі дії провокацією. Однак Литву це не надто бентежить.
"Якби ми просто думали про реакцію Росії, то ми не могли б нічого відправляти. Кожного другого тижня ви чуєте, що хтось буде підданий ядерному удару", - вважає прем'єрка.
Шимоніте нагадує, що зараз країна-агресорка посилила атаки на Україну. Зокрема, вона гатить по енергетичній інфраструктурі, по школах та лікарнях. Таким чином Москва намагається спровокувати нову хвилю втечі людей, вважають у Литві.
Що ж до ядерних навчань РФ, то Шимоніте сумнівається, що ця зброя буде використана. Адже радіоактивні опади в такому випадку також потраплять і на Росію.
"Здебільшого вітри дмуть із заходу на схід", – нагадала прем'єрка Литви.
Нагадаємо, що з початку повномасштабної російської агресії (а ще ширше - з 2014 року) Литва послідовно підтримує Україну. Вільнюс регулярно допомагає як в гуманітарному, так і у військовому ключі. Окрім цього, країна прийняла понад 40 тисяч біженців.
Нещодавно Литва заявила, що закупить для ЗСУ три тисячі дронів. А ще Україна отримає від Вільнюсу 1,2 мільярди євро на військову допомогу. Це при тому, що сукупний ВВП Литви складає близько 70 мільярдів євро.
Втім, не все так райдужно. Приміром, Литва наразі роздумує над тим, аби повернути українських біженців-чоловіків призовного віку додому. При цьому в країні акцентували, що силоміць видворяти нікого не будуть.
"Інформатор" раніше повідомляв, що Литва передала Україні бойовий штурмовий літак. Він має назву Альбатрос. Літак може нести чотири авіабомби одночасно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.