Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Відповідний дозвіл є в парламенті країни, однак Київ поки що не звертався з відповідною пропозицією
Литва готова відправити свої війська до України. Правда, лише для участі в навчаннях. Відповідний дозвіл має литовський парламент.
Однак Київ поки що не звертався з такою пропозицією. Про це розповіла прем'єр-міністерка країни Інгріда Шимоніте в інтерв'ю Financial Times.
За словами голови литовського уряду, парламент вже видав дозвіл на відправку військ до України. Вони можуть проходити спільні навчання разом із ЗСУ. Однак поки що це не планується.
Також Шимоніте визнає, що Росія вважатиме такі дії провокацією. Однак Литву це не надто бентежить.
"Якби ми просто думали про реакцію Росії, то ми не могли б нічого відправляти. Кожного другого тижня ви чуєте, що хтось буде підданий ядерному удару", - вважає прем'єрка.
Шимоніте нагадує, що зараз країна-агресорка посилила атаки на Україну. Зокрема, вона гатить по енергетичній інфраструктурі, по школах та лікарнях. Таким чином Москва намагається спровокувати нову хвилю втечі людей, вважають у Литві.
Що ж до ядерних навчань РФ, то Шимоніте сумнівається, що ця зброя буде використана. Адже радіоактивні опади в такому випадку також потраплять і на Росію.
"Здебільшого вітри дмуть із заходу на схід", – нагадала прем'єрка Литви.
Нагадаємо, що з початку повномасштабної російської агресії (а ще ширше - з 2014 року) Литва послідовно підтримує Україну. Вільнюс регулярно допомагає як в гуманітарному, так і у військовому ключі. Окрім цього, країна прийняла понад 40 тисяч біженців.
Нещодавно Литва заявила, що закупить для ЗСУ три тисячі дронів. А ще Україна отримає від Вільнюсу 1,2 мільярди євро на військову допомогу. Це при тому, що сукупний ВВП Литви складає близько 70 мільярдів євро.
Втім, не все так райдужно. Приміром, Литва наразі роздумує над тим, аби повернути українських біженців-чоловіків призовного віку додому. При цьому в країні акцентували, що силоміць видворяти нікого не будуть.
"Інформатор" раніше повідомляв, що Литва передала Україні бойовий штурмовий літак. Він має назву Альбатрос. Літак може нести чотири авіабомби одночасно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.