Літня відпустка: дорогі Карпати, Одеса зі знижками та варіанти по безкоштовній Європі

Читать на русском

У Карпатах з‘явилося багато нових варіантів проживання - будіночки з панорамними вікнами й чанами, але ціни кусаються

Читать на русском
Карпати
В Карпатах цього літа - справжний бум, базато готелів і будиночків заброньовані аж до вересня

У Карпатах з‘явилося багато нових варіантів проживання - будіночки з панорамними вікнами й чанами, але ціни кусаються

Українці масово їдуть у відпустки. Через війну структура вітчизняного туристичного ринку кардинально змінилася. Наразі спостерігається бум попиту на подорожі країною. Багато готелів та будиночків у Карпатах до кінця літа вже розброньовано, а ціни зросли.

Турагентства, орієнтовані на закордонні поїздки, працюють за такою схемою — продають путівки з виїздом із Європи, зокрема з Польщі. Що підняло цінники на тури. Багато українців їдуть у відпустки в обхід турфірм – безпосередньо купують авіаквитки з вильотом із Польщі чи Румунії, бронюють готелі. А дехто навіть примудряється поїхати до моря безкоштовно, наприклад, за квотою місць для українських біженців.

 Куди і як можна поїхати відпочити і скільки це коштує?

Карпати: нові пропозиції та рекордні ціни

Нинішнього літа, незважаючи на війну, б'є рекорди з попиту на тури. Минулого літа багато хто пропускав відпустки, вважаючи, що поїздки не на часі. Але втома та стрес беруть своє. Українці ще з весни почали активно виїжджати на відпочинок, а влітку подорожі стали масовими.

За словами керівника мережі агентств «Поїхали з нами» Олега Кулика, попит на тури порівняно з минулим роком зріс у 2-3 рази. «За підсумками сезону, гадаю, буде триразове зростання», - каже експерт.

Щоправда, обсяги все одно менші за довоєнні. Як зазначив віце-президент асоціації туристичних агенцій, турринок вийшов приблизно на 25% обсягів 2021 року. Торік показник становив 10-15%.

У топі зараз відпочинок в Україні. Що й зрозуміло, враховуючи, що не потрібно перетинати кордон, а це важливо для «невиїзних» чоловіків призовного віку. Тобто країною можна поїхати у відпустку всією родиною.

Ще одна причина, через яку українці обирають відпочинок в Україні, — великі черги на кордонах, і загалом дуже втомлива дорога.

Українські Карпати зараз буквально тріщать по швах. Багато готелів і баз відпочинку розброньовані вже до кінця літа, у багатьох вільні місця закінчуються.

Наприклад, на більшість дат до серпня місяця немає вільних місць у Mandra Hills, на базі «Вдома Карпати» на Закарпатті, Same Той у Мукачеві та ін.

І це попри те, що цінники «кусаються». Середньостатистичний будиночок у Карпатах у більш-менш комфортних умовах проживання коштує від 3 тисяч гривень на добу. Цінники в залежності від рівня житла можуть доходити до 7-10 тисяч гривень на добу і навіть більше. Що в середньому на 10-15% дорожче, ніж торік.

«Все дорожчає, і продукти, і бензин, а у нас є харчування та включений у вартість проживання трансфер», – пояснює зростання цін підприємниця Марія, яка здає будиночки в Івано-Франківській області. Але, зрозуміло, що головна причина, яка дозволяє готельєрам підвищувати ціни - високий попит та заповнення житла.

Західні регіони вважаються порівняно тихими, а в гірських селищах повітряні тривоги та пов'язані з ними НП — взагалі велика рідкість. На Закарпатті немає комендантської години. Тому багато українців ще до початку туристичного сезону почали виїжджати до Карпат, перевести дух. А з початком літа до них приєдналися відпускники.

Цього року з'явилося багато нових пропозицій щодо житла у Карпатах. Модний формат: будиночки подалі в горах, і, головне, зі своєю «фішкою» для залучення туристів. Це можуть бути, наприклад, панорамні вікна на всю стіну з видом на гори, власний чан у дворі чи цікавий дизайн будиночка. Наприклад, популярні зараз глемпінги чи «гламурні кемпінги». Вони є невеликими будиночками у формі напівсфери «космічного» дизайну.

Самі будиночки невеликі – до 35 квадратів, зазвичай це «студіо» з невеликою кухнею. Глемпінги не надто комфортні - у спеку швидко нагріваються, а вночі так само швидко остигають (щоб регулювати перепад температур, їх обладнають кондиціонерами та топками). Але за рахунок незвичайного дизайну коштують досить дорого – до 4-6 тисяч на добу.

При цьому будівництво такого будиночка лише від 8 тисяч доларів, що й приваблює інвесторів.

Багато інвесторів, які раніше вкладалися в київську нерухомість, ще з минулого року переорієнтувалися на Карпати, і цього сезону вже «видали» свою пропозицію. Приміром, киянка Аліна збудувала і тепер здає одразу два будиночки на Львівщині. Будинки «на швидку руку» - легкі, неутеплені конструкції, зате з великими панорамними вікнами. Вартість - 5,5 тисячі на добу, і, за словами підприємниці, «попит є».

Втім, є й доступніші за ціною варіанти. Наприклад, на Booking багато пропозицій щодо проживання у Карпатах зі знижками. Скажімо апартаменти у Мукачеві можна зняти за 900-1,5 тисячі гривень на добу, у Поляні – за 1200 на добу, у селі Лалове (біля Мукачево) – по 600-700 гривень на добу. Хостели та місця в кімнатах у міні-готелях взагалі коштують від 400 гривень на добу. Але це все одно як мінімум на 10% дорожче, ніж минулого року.

Одеса зі знижками

На відміну від Карпат, житло в Одесі цього літа не тільки не подорожчало, а й упало в ціні. У липні, який традиційно вважається піковим місяцем літнього сезону, хороші апартаменти біля моря можна знайти за ціною до тисячі гривень на добу, що як мінімум удвічі дешевше, ніж до війни.

Наприклад, за 1008 гривень на добу пропонуються апартаменти площею 60 квадратів із новим ремонтом у Приморському районі Одеси. А житло поменше – на 23 квадрати – можна зняти за 650 гривень на добу. є навіть пропозиція по 400 гривень у добу. Причому за такі гроші обіцяють не ліжко-місце, а повноцінну квартиру, і навіть поряд із морем. З мінусів – не зовсім свіжий ремонт.

Деякі готелі пропонують рекордні знижки. Але при цьому цінники все одно досить високі. Приміром, повна вартість номера 6200 гривень на добу зараз можна заїхати за 3,9 тисяч. Або повна ціна 6 тисяч, зараз – близько 4,9 тисяч.

Причина знижок зрозуміла - море в Одесі фактично закрите, у місті досить часто звучать повітряні тривоги, а розміщення на береговій лінії робить його дуже вразливим для ракет ворожих. Що відлякує багатьох туристів. Їх, до речі, цього року в Одесі небагато, але й порожнім місто не назвеш. Багато хто все одно їде – «подивитися на море», смачно поїсти у знаменитих одеських ресторанах.

Довга дорога на море

Війна сильно вдарила ринку виїзного туризму. Адже авіатурів з України немає, та й загалом бізнес турфірм дуже постраждав.

Але багато хто знайшов вихід із ситуації. Наприклад, у Join Up розповіли, що цього сезону пропонують тури до Туреччини, Болгарії, Єгипту, Греції. Тобто перелік напрямків звузився порівняно з довоєнним.

Що стосується цін, то, наприклад:

  • 7 днів відпочинку в турецькому Кемері, в готелі 4 зірки за системою все включено коштує від 32, 5 тисяч до 40 тисяч гривень на двох.
  • «П'ятірка» у Бельдібі коштує близько 38 тисяч гривень на особу на тиждень, у Бодрумі — трохи більше 57 тисяч гривень на двох.

Загалом це відповідає торішнім розцінкам. Подорожчання туру буде за рахунок додаткових витрат на дорогу.

Найвищі ціни на тури з вильотом 25 липня та 1 серпня – 48-52 тисячі гривень та 53 тисячі за тиждень на двох з розміщенням у п'ятірці. А вже, наприклад, якщо обрати виліт на 29 липня, то цінник опускається до 32 430 гривень.

Виліт із Кишинева, куди потрібно дістатися своїм ходом. Зазначимо, що дорога до Кишинева порівняно коротка і комфортна плюс біля аеропорту можна залишити авто на парковці на тривале зберігання за прийнятними тарифами. Але все одно доведеться витратити до 200 євро.

Можуть бути неприємні нюанси. Наприклад, українці, які подорожували через Молдову пишуть у соцмережах, що можуть вибити вікна в авто, були навіть випадки угону машин, тож треба бути обережними у цьому плані, і обов'язково мати страховку.

Можна також вибрати виліт із Варшави, але так дорога вийде довше та дорожче. Нині на кордонах великі черги. За даними Державної прикордонної служби, фіксується рекордна кількість людей і машин - за добу кордон з ЄС та Молдовою перетинає понад 100 тисяч осіб та десятки тисяч авто. Доводиться стояти в чергах по 5-10 годин, причому як шляхом туди, так і в зворотному напрямку. Квитки на поїзди у польському напрямку купити непросто, особливо на прямій – Київ-Варшава. Тобто потрібно добиратися «на перекладних», з пересадками, або на власному авто, з чергами на кордоні.

Довгий шлях до моря доведеться пройти незалежно від того, курорти в якій країні ви виберете.

Але можна заощадити за рахунок проживання. Наприклад, цього сезону досить низькі цінники на відпочинок у Болгарії. Наприклад, тур до Несеберу на 9 днів з виїздом 1 серпня коштуватиме лише 16 тисяч гривень на тиждень на двох. Щоправда, готель дуже скромний та взагалі без харчування. Відпочинок у готелі 3 зірки зі сніданком коштуватиме 17,7 -20 тисяч.

Зазначимо, що Болгарія нещодавно продовжила програму доплат місцевим готельєрам, які розміщують українських біженців. Мається на увазі, зрозуміло, безкоштовне розміщення. Але під цю програму деякі винахідливі турагенти примудряються продавати путівки – домовляються про нібито безкоштовне розміщення наших громадян, але з людей беруть гроші – за «супутні послуги».

  • У «Бомба-Тур» розповіли, що відпочинок у Чорногорії цього літа коштуватиме близько 20 тисяч на тиждень, а у Хорватії – 22-25 на тиждень.
  • У «Поїхали з нами» також зазначили, що пропонують тури з вильотом із польських аеропортів, зокрема Варшави.

При цьому, якщо, наприклад, відпочинок у Чорногорії обійдеться у 20 тисяч на особу (на 7 ночей у готелі три зірки), то на Тенеріфі – цінник просто надхмарний – майже 54 тисячі гривень на одного на 10 ночей.

Керівник компанії «Феєрія мандрів» Ігор Захаренко розповів, що вони пропонують тури до Італії з виїздом із Перемишля, дорогою заїжджають до Кракова, Відня, озера Каринтії. Ціна за 10-денний відпочинок – близько 800 євро на тиждень з особи. «Українські гіди, без московитів», - пропонує як «бонус» Захаренко.

Своїм ходом

Щоб заощадити, багато українців цього літа взагалі відмовилися від купівлі турів через агенції, і всі бронюють самі. Авіаквитки на рейси компаній – лоукостерів з Польщі, Молдови чи Румунії, якщо не брати «сьогодні на завтра» можна знайти порівняно недорого, а якщо пощастить, і зовсім за копійки. Пропозиція по готельній базі – більш ніж широка. Тому, якщо все одно потрібно добиратися на перекладних та стояти в чергах на кордоні, то питання – навіщо переплачувати посередникам.

Наприклад, виліт із Варшави до хорватського Задару на Ryanair 26 Липень (у зворотному напрямку - 2 серпня) коштує всього 4300 гривень на людину туди і назад (тобто 8600 на двох), а готель на тиждень можна знайти за 500-600 євро. Тобто реально вкластися у 800 євро на двох, тоді як турфірми пропонують варіанти від 22 тисяч гривень на людину (тобто від тисячі євро на двох).

Деякі українці готові й на екстремальні тури. Наприклад, танцівниця Ілона Гвоздєва здолала на авто близько трьох тисяч кілометрів, добираючись до Туреччини, але, як написала Гвоздєва у своєму Instagram, все одно вийшло дешевше, ніж якби їхала через турфірму.

Крім того, у Європі зараз – мільйони українських біженців. І багато хто пропонує взагалі безкоштовні варіанти поселення українців на тиждень-два. Такі пропозиції зустрічаються, зокрема, у Телеграм-групах «Українці та Італії» - наші біженці можуть дати притулок мандрівникам або у себе, або у знайомих італійців.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.