У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Польскі ЗМІ повідомляють, що більшість загиблих були людьми середнього та старшого віку й мали супутні захворювання
У польському Ряшеві від легіонельозу померла ще одна людина. Загалом від початку появи перших випадків захворювання зафіксували вже 23 смерті. У зоні небезпеки люди з хронічними захворюваннями.
Як повідомляє TVP, наразі підтверджено 166 випадків «хвороби легіонерів». Найбільше постраждало жителів Ряшівщини — 112 та повіту — 38. Наразі відомо про загибель 11 жінок і 12 чоловіків віком від 53 до 98 років. Усі вони мали супутні захворювання. За даними санітарної інспекції, перші випадки були зафіксовані 30 липня.
Легіонельоз (Legionellosis) — це інфекційна хвороба, яка спричиняється бактерією Legionella. Бактерія може розмножуватися у водних системах, таких як водопровідні труби, кондиціонери, теплообмінники, фонтани й басейни. Ця інфекція може призвести до серйозних захворювань легень, таких як пневмонія.
Симптоми можуть включати лихоманку, кашель, біль у грудях, м’язову слабкість та інші ознаки захворювання легень. Легіонеллоз може лікуватися антибіотиками, і при своєчасному та належному лікуванні більшість хворих відновлюється. Варто зазначити, що виникнення захворювання від зараженої людини є неможливим, навіть якщо в неї присутні всі симптоми хвороби.
Ряшів (польською «Жешув» — ред), розміщений за 75 кілометрів від кордону зі Львівською областю і є важливим центром для перекидання західної техніки в Україну, тому поява небезпечного захворювання одразу викликала підозру щодо можливої участі російських спецслужб. Поки що ці підозри не мають підтвердження.
Є ризики того, що хвороба може перекинутися до України. За думкою медичних експертів, особливо вразливою групою для захворювання на легіонельоз є люди похилого віку, імунодефіцитні особи та ті, хто страждає на хронічні захворювання легень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.