Легендарний БПЛА Switchblade 600 тепер вироблятимуть в Україні

AeroVironment буде виготовляти Switchblade 600 в Україні. Очікується, що вироблятимуть кілька тисяч БПЛА на рік

Switchblade 600
Американці працююють над спрощенням експлуатації цих дронів

Американська компанія AeroVironment підписала угоду з українською компанією про локалізацію виробництва БПЛА Switchblade 600 в Україні. Договір був укладений на міжнародному форумі оборонних індустрій DFNC2 в Києві. Окрім того, на початку 2025 року "Українська бронетехніка" планує виробляти боєприпаси з чеською компанією.

Про це пише "Мілітарний". Старший віцепрезидент AeroVironment Брет Хаш розповів виданню, що співпраця буде поступовою. З якою саме українською компанією підписали договір не повідомляють з міркувань безпеки.

За словами Брета Хаша, спочатку планується відправка компонентів для інтеграції, а з часом українська сторона буде локалізувати виробництво дедалі більшої кількості систем. На початковому етапі обсяги виробництва не розголошуються, але очікується, що вироблятимуть кілька тисяч Switchblade 600 на рік.

Хаш також прокоментував, що українські військові використовують цей БПЛА не зовсім за призначенням. Замість ураження танків, як це планувалося, вони націлюються на дорогі системи протиповітряної оборони, такі як "Панцир" або "С-300". Це пояснюється тим, що російські сили можуть швидко замінити танки, але не можуть так легко відновити дорогі системи з обмеженою кількістю технічних фахівців.

AeroVironment також працює над спрощенням процесу експлуатації Switchblade. Підготовка операторів проходить за межами України.

"На сьогодні, відповідно до політики США, підготовка здійснюється за межами України. Тож операторам доводиться виїжджати до Польщі, де ми маємо право проводити тренінги, або в інші місця за межами України”, – додав Брет Хаш.

Виробництво боєприпасів у партнерстві з Чехією

На початку 2025 року компанія "Українська бронетехніка" планує розпочати виробництво боєприпасів у співпраці з чеським холдингом Czechoslovak Group (CSG). Відповідну угоду підписали на міжнародному форумі оборонних індустрій DFNC2. Вона передбачає постачання комплектуючих та ліцензування виробництва. Процес отримання ліцензії триватиме до кінця року, а виробництво планують розпочати на початку 2025 року.

Керівник "Української бронетехніки" Владислав Бельбас повідомив, що в наступному році компанія планує виробництво та постачання близько 100 000 боєприпасів, а у 2026 році – понад 300 000. Частина продукції виготовлятиметься в Україні, а частина – в Чехії, що дозволить збільшити обсяги виробництва та знизити витрати.

Заплановане виробництво включає стандартні 155-мм уламково-фугасні боєприпаси 155 MM HE M107, а також модифікації з дальністю стрільби до 43 км. Крім цього, передбачено виробництво інших артилерійських та танкових пострілів натовського калібру.

Що відомо про Switchblade 300

Switchblade 600 — це дрон, розроблений для завдання ударів по бронетехніці. Вага — 23 кг, підготовка до використання — 10 хвилин. Він здатний літати на 40 км за 20 хвилин, після чого може баражувати ще 20 хвилин, загальна дальність — 80 км. Максимальна швидкість БПЛА - 185 км/год. Він носить протитанкову бойову частину типу Javelin.

Використовує планшет з сенсорним екраном для управління, має зашифровані канали зв'язку та захист від GPS-спуфінгу. Додатковий модуль DDL дозволяє діяти на відстані понад 90 км.

Switchblade 600 має низьку вартість порівняно з традиційними протитанковими ракетами, такими як Javelin, та вищу універсальність й дальність польоту. Він досить ефективний для сучасного поля бою, дозволяє уражати з великої відстані й з високою точністю.

Безпілотники Switchblade, зокрема серії 300, активно використовуються Збройними Силами України з початку російського вторгнення. Вперше його застосували 6 травня 2022 року, коли 53-тя окрема механізована бригада опублікувала відео на Facebook, на якому видно цей БПЛА.

Switchblade 300 виявився ефективним у знищенні не лише піхоти, але й бронетехніки. Наприклад, були зафіксовані випадки, коли дрон вражав російський танк.

Велика ракетна програма в Україні

Міністр оборони України Рустем Умєров оголосив про запуск масштабної ракетної програми. Він сказав, що пріоритетом також є і виробництво дронів. Міністерство оборони вже інвестувало до чотирьох мільярдів доларів у розвиток локального виробництва.

Міністерство активно працює над укладанням угод тривалістю від двох до десяти років. Він звернувся до бюджетного комітету Верховної Ради з проханням підтримати фінансування оборонних програм на наступний рік.

Крім того, Володимир Зеленський повідомив, що перша українська балістична ракета успішно пройшла льотні випробування. За його словами, з початку повномасштабної війни Україна змогла створити фактично нову оборонну промисловість. У першому півріччі цього року виробництво боєприпасів для артилерії та мінометів зросло у 25 разів у порівнянні з 2022 роком.

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, як ударний дрон STING Mad Max від команди Юрія Голика літає в негоду. Також ми писали, яку ще зброю виробляють в Україні.

Підпишіться на наш  Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна  тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube