Легалізація зброї в Україні: Клименко назвав умови

Клименко погодився з тим, що суспільство готове до того, щоб мати зброю

Клименко про легалізацію зброї в Україні
МВС озвучило позицію щодо легалізації зброї в Україні

В Україні легалізація зброї можлива у разі проведення навчань з безпечного поводження. Сама ж зброя повинна зберігатися в окремих місцях. Наразі у громадян на руках знаходяться 1,2 мільйона одиниць. 

Про це в інтерв’ю "РБК-Україна" розповів міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко. Він погодився з тим, що суспільство готове до того, щоб мати зброю.

"Якщо українці з часом пройдуть відповідне навчання, так", - сказав Клименко.

За його словами, в першу чергу це стосується безпечного поводження зі зброєю. Адже в кожній сім'ї є чоловік, дружина, є діти.

"І ми маємо бути впевнені, що їхнє життя також в безпеці. Після того, як ми створимо відповідні умови для зберігання такої зброї і тренування з такою зброєю, наприклад, тир, де буде зберігатися ваша вогнепальна зброя, тоді так", - заявив Клименко.

Клименко наголосив, що зброя повинна зберігатися в окремому місці. Її не можна носити в місцях скупчення людей. 

"Тоді ми зможемо говорити про те, що наше суспільство до цього готове, що люди чітко розуміють, що не можна носити зброю в місцях скупчення людей. Носити зброю там, де її можуть викрасти, де вона буде просто небезпечною", - додав Клименко.

 

Про зброю, яку отримали українці на початку повномасштабного російського вторгнення

Клименко наголосив, що зброя, яка потрапила до громадян під час повномасштабного російського вторгнення не є їхньою власністю. МВС пропонуємо цю зброю зареєструвати та зберігати до закінчення воєнного стану.

"В тому числі для того, щоб зустріти ворога, якщо він піде десь на прикордонні території. Після закінчення війни цю зброю мають здати державі. Тому ми тут говоримо про різну зброю. 1,2 мільйона одиниць, які знаходяться у наших громадян, офіційно зареєстровані, вони продовжують знаходитись у наших громадян", - прокоментував Клименко.

Він вважає, що у будь-якому випадку, має бути контроль за обігом зброї. Клименко наголосив, що чіткі правила мають бути розписані в законодавчих ініціативах. 

"Ми маємо знати, скільки зброї на руках, в якому вона стані та де вона може бути використана – чи то мисливська зброя, чи то інший вид зброї. Ці правила чіткі, вони мають бути прописані в тих наших законодавчих ініціативах, які ми розробляємо спільно з Офісом президента, народними депутатами і Кабінетом міністрів. Це бачення не тільки міністра внутрішніх справ, це бачення суспільства. Тому ми в достатньо широкому діапазоні здійснюємо дискусію і обговорюємо спірні питання, які виникають. Але мова йде виключно про реєстр зброї", - резюмував Клименко.

Коли українцям доведеться здати зброю

Українці зобов'язані здати зброю, яку вони мають на руках, продати або здійснити її перероблення у дозволений вид. Вона стане власністю держави. Це необхідно буде зробити після закінчення терміну дії воєнного стану. Про це Клименко сказав у нещодавньому інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна". За його словами, визначать термін, протягом якого кожен громадянин України має здати зброю.

Раніше ми писали, що в Україні запрацює державний реєстр зброї. Крім того, в Україні створюють бойову ракету "Трембіта".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube