“Ми підтримуємо ідею посилення України. Я позитивно сприймаю, що Еммануель (Макрон) вже мав контакти з деякими лідерами. Поки що не хочу говорити деталі, бо ми в процесі. І я бачу, що є вже позитив від деяких лідерів щодо цього. Це непростий процес, ви розумієте, які в цьому ризики”
Наступний тиждень 16-22 грудня несе нам одразу дві добрі новини
“Любила одного” – історія про відданість і розчарування, які йдуть пліч-о-пліч, і про те, як непросто зберегти внутрішню силу, коли твою любов не прийняли.
Майже половина латвійських школярів не мають альтернативи у вивченні другої іноземної, крім мови окупантів
У вівторок, 23 квітня, уряд Латвії має намір ухвалити рішення про поступову відмову від російської мови як другої іноземної в загальній освіті. Міністерство освіти й науки країни повідомляє, що російська викладається в майже половині латвійських шкіл. Рішення має стати черговим кроком для обмеження впливу Москви.
Першою іноземною мовою, яку вивчають латвійські школярі, є англійська, повідомляє портал Delfi. Другу адміністрації могли обирати на власний розгляд, однак найчастіше це була саме російська: викладачів цієї дисципліни знайти значно легше, ніж викладачів іспанської, німецької чи якоїсь іншої офіційної мови ЄС. Часто альтернативи російській не пропонується.
З 2026/2027 навчального року адміністрації повинні будуть запропонувати для вивчення учням якусь з іноземних мов, що регулюється міжурядовими угодами про освіту. І російська не входить до цього переліку.
Мігранти з РФ протестують проти «утисків російськомовних», яких, нібито позбавляють права вивчати рідну мову. «Хороші росіяни» також заявляють, що відмова від російської з політичних причин неприпустима.
«Захист російськомовних» Москва використовує, як обґрунтування для втручання у внутрішні справи країн колишньої сфери впливу СРСР. Інститут вивчення війни вважає, що про «утиски російськомовних» кремлівська пропаганда заговорила в контексті протистояння з Молдовою, де готується сценарій дестабілізації країни.
Вільнюс усвідомлює виклики, адже в країні проживає понад 4,6% етнічних росіян — це друга за розміром національна меншина, після поляків. Вождь росіян Володимир Путін неоднораз заявляв про намір «захистити російськомовних від утисків» в країнах Балтії. Річ у тім, що для отримання громадянства Литви, вихідці з РФ мають скласти іспит на знання державної мови. Це викликало спротив мігрантів. Крапку поставив Конституційний суд країни, який 15 лютого постановив, що норма є конституційною.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.