"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Сейм Литви прийняв рішення законодавчо обмежити можливість росіянам і білорусам, які проживають у країні, мати зброю.
Водночас хочуть надати можливість дозволити іншим громадянам купувати автоматичну зброю. Литовці, спираючись на досвід української тероборони, вважають, що треба дати змогу тим, хто хоче обороняти країну зазделегідь підготуватися.
У четвер, 15 грудня, Сейм Литви прийняв Закон про контроль над зброєю та боєприпасами, яким заборонили росіянам і білорусам, які проживають у Литві, володіти та купувати зброю. «За» проголосували 106 народних депутатів, проти не висловився жоден, 10 депутатів утрималися. Голова Комітету національної безпеки та оборони Лаурінас Кашчюнас зазначив, що ініціатива спрямована підвищення безпеки країни.
«Громадяни ворожої іноземної держави, які проживають тут, можуть узяти до рук зброю, щоб захистити інтереси своєї країни походження в надзвичайних ситуаціях через ідеологічну спорідненість або громадянську лояльність», — сказав Кашчюнас, обґрунтовуючи закон, передає LRT.
Ініціатива має зашкодити росіянам формувати диверсійні групи. Кашчюнас заявив, що в Україні лояльні до москви особи на початку вторгнення діяли в складі диверсійних груп. Вони наводили вогонь на цілі, чинили диверсії, дестабілізували ситуацію. Тому, на його думку, Литва має взяти до уваги таку можливість.
Після початку повномасштабного вторгнення, Литва стала третьою після Фінляндії та Естонії, куди виїжджали громадяни росії, скільки їх залишилося — достеменно невідомо, адже кордони у ЄС відкриті. Припускають, що в країні залишилося близько 40 тисяч осіб, повідомляє Delfi.
У пояснювальній записці до документа зазначено, що наразі 294 громадянина росії та 46 громадян Білорусі мають дозвіл на зберігання або носіння зброї в Литві. Серед них можуть бути особи з подвійним громадянством — литовським і російським або литовським і білоруським.
У Литві також переймають досвід України з організації руху опору росіянам. Одна із цілей законопроєкту про зброю — дати можливість приватним торговцям зброєю продавати автоматичну зброю цивільним особам. На думку законодавців, це дозволить якісніше сформувати добровольчі формування на зразок української тероборони. Добровольці зможуть придбати автоматичну зброю відповідно до своїх потреб і вподобань.
«Ці стрільці, солдати-добровольці, військовослужбовці професійної військової служби нарешті зможуть придбати зброю категорії А в Литві», — сказав Л. Кашчюнас, передає Delfi.
У Литві Добровольчі сили національної оборони є важливим компонентом армії. У складі сил налічується близько 5000 добровольців та близько 800 професійних солдатів. Водночас до початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну, сили територіальної оборони багатьма сприймалися як щось другорядне.
Нагадуємо, що 13-го грудня в Литві пройшло голосування за «закон про дерадянізацію». Також Інформатор писав, що Литва надасть Україні артилерійські снаряди та зимову форму.