Гепатит А в Україні: вірус вже дістався Тернопільщини, до інфекційної лікарні потрапила жінка

Читать на русском

Лікарі з'ясовують, як могла заразитись пацієнтка, та перевіряють усіх, хто з нею контактував

Читать на русском
Людина у лікарні
У Тернополі з'явилась перша пацієнтка із хворобою Боткіна

Лікарі з'ясовують, як могла заразитись пацієнтка, та перевіряють усіх, хто з нею контактував

Захворювання на гепатит А в Україні набирає обертів. Після численних випадків у Вінницькій та Івано-Франківській областях хворобу Боткіна виявили також у жительки Тернопільської. Медики з'ясовють, де вона могла заразитись. 

Про спалах гепатиту А в Тернопільській області повідомив Володимир Труш, голова ОВА. Він зазначив у Telegram, що отримав цю інформацію від санітарних лікарів.  

"За інформацією Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України сьогодні у жительки однієї з громад Тернопільщини лабораторно підтверджено вірусний гепатит А. Триває епідеміологічне розслідування, проводяться відбори біоматеріалу контактних осіб та із зовнішнього середовища", - написав він. 

За словами Труша, жінку госпіталізували до інфекційного відділення лікарні. Він заспокоїв, що ситуація під контролем. 

Гепатит А в Україні: вірус вже дістався Тернопільщини - до інфекційної лікарні потрапила місцева жінка 1

 Гепатит А в Україні - джерело інфекції невідоме

Спалах хвороби Боткіна почався із Вінниці. Перші випадки Гепатиту А зафіксували усередині жовтня. Зараз у лікарнях області перебувають 144 пацієнти. Також 42 людини видужали і їх виписали додому. Школи та садочки закриті, діти навчаються дистанційно. Джерело інфекції поки що не ліквідовано, адже ого не моуть виявити - дестяки проб води не дали результату. 

А 1 листопада вірусний гепатит виявили в Івано-Франківській області. В обласній клінічній інфекційній лікарні перебувають семеро людей. Троє з них - діти.

Нагадаємо, Гепатит A (хвороба Боткіна) - це заразна хвороба печінки. ЇЇ збудник -  вірусом гепатиту A, який передається  через забруднену воду або їжу, а також через контакт з інфікованими. Лікування від нього триває близько трьох тижнів - але йдеться лише про гостру фазу. Загалом людина мусить ще кілька місяців після одужання дотримуватись суворої дієти, адже під час хвороби запалюється печінка. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.