Частина обладнання станції вже була пошкоджена через постійні російські обстріли
У Донецькій області розібрали прифронтову Курахівську теплоелектростанцію та вивезли з неї обладнання через загрозу російського наступу. Запчастини з ТЕЦ використовуватимуть для ремонту та відновлення інших енергетичних об'єктів перед зимою. Рішення терміново розібрати ТЕЦ несподівано виникло в компанії ДТЕК навесні 2024 року, після того, як росіяни зруйнували міст, за допомогою якого станцію забезпечували вугіллям.
Також рішення було ухвалено через затримки постачання енергетичного обладнання від партнерів, повідомляють у WSJ. За їх інформацією, компанія ДТЕК шукала необхідні запчастини на виведених з експлуатації європейських електростанціях, вели переговори "від Брюсселя й Берліна до Вашингтона", проте для постачання знадобилися місяці через бюрократичні моменти. Генератори, трансформатори та інші важливі деталі були "вкрай необхідні для ремонту інших українських електростанцій", тому прийшлося демонтувати цілий об'єкт.
Наразі на місці ТЕЦ залишились котли та габаритні деталі які неможливо вивезти. Робітники електростанції намагались підтримувати її роботу попри постійні російські обстріли. Демонтаж тривав з весни 2024 року до кінця літа. Начальник станції Анатолій Боричевський зазначив, що робітники складно сприйняли новину, адже багато хто з них присвятив роботі на ТЕЦ все своє життя. Проте діяти треба було швидко, тому що росіяни наближались до Курахового.
"Обладнання вагою сотні тонн довелося перевозити дорогою, оскільки єдине залізничне сполучення зі станцією було зруйновано. Трансформатори були настільки важкі, що зламали гідравлічні штовхачі, які їх переміщали. Один кран був надто слабкий, щоб підняти деякі частини обладнання, тому робітники використовували два одночасно, а товсті канати часто ламалися, як нитки", - розповідає Боричевський у WSJ.
У виданні зазначають, що деталі з енергетичного підприємства зіграли важливу роль для ДТЕК у відновленні пошкоджених енергооб'єктів. Компанія відновила близько 60% потужностей, які функціонували до атак 2024 року. Генеральний директор ДТЕК Максим Ткаченко пояснив, що Курахівська ТЕЦ була єдиним джерелом обладнання. Компанія не відмовилась від підприємства та планує його відновити коли з'являться відповідні обставини. Однак через російський наступ, це навряд чи відбудеться скоро, зазначають у виданні.
На Курахівському напрямку фронту на Донеччині тривають інтенсивні бої, Збройним Силам непросто, але бійці тримають оборону. У окупантів є величезний людський ресурс, багато техніки та снарядів. Російське командування використовує все це, щоб досягати своїх планів. ЗСУ застосовує танки Leopard, які "розбирають" ворожі бліндажі, укріплені позиції або позиції, що противнику вдалося зайняти. Сили оборони також активно використовують артилерію, а піхота працює над тим, аби окупантам "нічого не вдалося з їхніх амбітних планів".
На початку листопада головнокомандувач Олександр Сирський заявив, що ЗСУ стримує один з найпотужніших наступів РФ від початку повномасштабного вторгнення. Наразі більшість військових експертів вже не приховують, що "фронт тріщить і провалюється". І найбільш загрозливою зараз виглядає ситуація саме на Покровсько-Курахівському напрямку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.