А в Раді вважають, що загроза ракетного обстрілу 11 листопада - це сигнал Путіна Трампу
Росія, влаштувавши 11 листопада імітацію масованої ракетної атаки, намагалася вплинути на українців та їхній психологічний стан. Водночас РФ ще раз продемонструвала, що для удару по українській енергетиці у неї все готове, а отже, його не можна виключати у майбутньому. Таку думку у Telegram висловив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко.
Авіація у РФ також готова, зазначив Коваленко. Відпрацювання росіянами тактики пусків з імітацією - це теж частина підтримування авіації в готовності до дій.
"Як і говорив, у росіян все готово до масованих обстрілів. Ракет вистачає, вони накопичені на аеродромах стратегічної авіації і далі накопичуються. І використовує ворог це для психологічного тиску", - наголосив він.
Нагадаємо, вранці 11 листопада РФ імітувала масовану ракетну атаку по Україні. У повітрі були 13 бомбардувальників Ту-95МС та три МіГ-31К. Ракети у повітряному просторі України не зафіксовано, моніторингові канали дійшли висновку, що пуски були навчальними.
Примітно, що напередодні увечері, 10 листопада, відбулася перша після обрання Дональда Трампа 47-м президентом США його телефонна розмова з російським правителем Володимиром Путіним. Трамп закликав главу Кремля уникати ескалації в Україні. І за кілька годин Путін вирішив пограти м'язами - вперше за два з половиною місяці підняв у повітря стратегічну авіацію, щоб завдати масового ракетного удару.
Проте нардепка від Європейської солідарності Вікторія Сюмар, навпаки, вважає, що навчальна атака замість реальної і є ознакою деескалації, яку Путін демонстративно "показав" Трампу як елемент торгу. Сьогоднішня загроза ракетного обстрілу - це сигнал російського правителя: "Я хочу продовження розмови про Україну без України та ще й про новий розподіл світу".
"Трамп телефоном попросив Путіна "не загострювати. Той у відповідь піднімає у повітря літаки, які летять до пускових рубежів, але розвертаються і летять назад без пусків. У перекладі на мову політики це означає: я планував, міг розбити їм енергетику, бо 2,5 місяці накопичував ракети, але не став, бо почув прохання", - заявила вона.
Раніше очільник МЗС Андрій Сибіга розповів, що РФ готується напередодні зими атакувати критичні об’єкти ядерної енергетики України. Йдеться про відкриті розподільчі пристрої АЕС та підстанції передачі. Такі дані надала українська розвідка.
Також раніше генерал-лейтенант у відставці, ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко попереджав, що Росія спроможна завдати масованого удару по Україні сотнею безпілотників Shahed та сотнею ракет одночасно. ЗА його словами, росіяни мають можливості для того, щоб продовжувати системні атаки.
"У них є можливості, щоб сформувати і забезпечити здійснення масованого удару. Ракетну зброю вони понад місяць не застосовували. Була перерва з Shahed. Втім, росіяни самі виробляють дрони. Та й Іран допомагає. Тому в сукупності це означає масований обстріл. Кількість як Shahed, так і ракет може бути до сотні і того, і іншого. Тому треба готуватися до такої можливої дії ворога", - казав військовий експерт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.