Каха Каладзе звинуватив ексміністра закордонних справ України у подвійних стандартах
Ексміністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на тлі нещодавніх повідомлень від США про доцільність зниження віку мобілізації до 18 років, повідомив, що ледь вмовив свого сина не йти воювати, а продовжити навчання. При цьому колишній головний дипломат України підтримав зниження призовного віку до 18 років. Такі суперечливі заяви Кулеби викликали обурення у мера Тбілісі Кахи Каладзе. Він додав, що, вимагаючи від Грузії участі у військових діях, Кулеба все ж відмовив свого сина-студента від добровільного долучення до війни.
В інтерв'ю ВВС Дмитро Кулеба зізнався, що доклав чимало зусиль, щоб відмовити власного сина йти воювати на користь навчання. При цьому додав, що якщо час настане — виклик слід приймати з гідністю.
"Він ходить на військові курси і я ледве вмовив його продовжити навчання в університеті. Я буду поважати його вибір. Це не те, чого варто прагнути, але якщо настав ваш час, ви маєте прийняти цей виклик із гідністю", – повідомив він.
Ексочільник МЗС України також прокоментував ймовірне зниження віку призову до 18 років. На його думку, різкого зниження не буде, найбільш ймовірно, що вікову планку опустять на рік-два, а не одразу до 18 років.
"Навряд чи це буде настільки драматичним. Я маю на увазі, що не бачу причин, чому мобілізаційний вік має впасти одразу до 18 років", – каже ексміністр.
За словами Кулеба, військове керівництво має пояснити політичному, що зниження віку мобілізації до 18 років стане для українців дуже болючим і чутливим питанням. Його не підтримають в українському суспільстві, політикумі загалом і серед військових зокрема.
"Саме генерали повинні донести цей аргумент до політичного керівництва і до парламенту. І що найбільш важливо – до народу України. Тому що це буде надзвичайно болючим рішенням яке не буде вітатися жодною частиною українського суспільства", – сказав дипломат.
Практично одномоментні заяви Кулеби про відмову сина йти воювати та зниження віку мобілізації в Україні не сподобались мерові Тбілісі Каха Каладзе. Він дорікнув Кулебі, що той вберіг сина від фронту, а від грузинів вимагав добровільно йти на війну в Україні.
"Дуже важко слухати те, як колишній високопосадовець [Кулеба] відмовив свого сина від участі у війні добровольцем (...) Паралельно від нас вимагали призначити прямі чартерні рейси [для перекидання грузинських добровольців], що було закликом до підключення до війни", - розповів політик.
Як відомо, раніше ексочільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що протести, які тривають у Грузії, є дзеркальним відображенням протестів в Україні у листопаді 2013 року. Грузини на вулицях Тбілісі борються за право жити вільно, а про просто за проєвропейську чи проросійську позиції. Ситуація, що склалась у Грузії, цілком зрозуміла українцям - спершу у нації відбирають свободу, а згодом її поглинає Росія.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.