Куди на зиму діваються пухнасті сусіди українських полярників

Читать на русском

Полярники розповіли про найцікавіших тварин

Читать на русском
Куди на зиму діваються пухнасті сусіди українських полярників

Полярники розповіли про найцікавіших тварин

Українських полярників часто запитують, куди ж на зиму діваються їхні пухнасті сусіди. Насправді єдиної відповіді не існує, адже це залежить від кожного окремого виду. 

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Субантарктичні пінгвіни. Взимку відпливають у північніші води Субантарктики, адже все, чого потребують ці ідеально пристосовані до життя в морі тварини, – відкритої води для полювання на криль. Але наразі у зв’язку з м’якими зимами їхня мандрівка не дуже далека – ці красені тримаються в районі архіпелагу Вільгельма, на островах десь за 20 км від станції "Академік Вернадський".

Куди на зиму діваються пухнасті сусіди українських полярників 1

Полярний крячок. Забирається найдалі з усіх – аж в Арктику. Цей птах двічі на рік мігрує між протилежними регіонами Землі: коли в Антарктиці зима, він проводить літо в Арктиці, а коли туди приходить осінь, то летить до наших полярників, де в цей час весна. Так за рік крячок може намотати до 90 тисяч кілометрів.

Куди на зиму діваються пухнасті сусіди українських полярників 2

Горбаті кити. Вони хоч і не пухнасті, але теж залишають Антарктику на зиму. Пливуть у тропічні води Південної півкулі, де розмножуються. У цей час їх можна зустріти біля південних, західних та східних берегів Австралії, Південної Америки, Африки. В середині антарктичного літа повертаються до крижаного континенту, щоб ласувати крилем.

Куди на зиму діваються пухнасті сусіди українських полярників 3

Тюлені Ведделла. Зазвичай тримаються у водах Антарктики цілий рік і гарно пристосовані до орієнтування під кригою навіть в зимовій темряві. Навесні самиці цих тюленів збираються в околицях української станції. Саме тут народжуються маленькі "ведделлята", першим з яких полярники традиційно дають імена.

Куди на зиму діваються пухнасті сусіди українських полярників 4

Тюлені-крабоїди. Навесні та влітку живуть поблизу антарктичного узбережжя, де їдять криль і катаються на крижинах. Восени мігрують північніше, інколи навіть досягають південного узбережжя Бразилії, Південної Африки, Австралії та Нової Зеландії.

Куди на зиму діваються пухнасті сусіди українських полярників 5

Південні морські котики. У район української станції починають припливати наприкінці антарктичного літа, щоб відпочити на островах з рівними кам’янистими ділянками або галечниковими пляжами. Взимку здебільшого мігрують до островів Субантарктики, де навесні розмножуються.

Куди на зиму діваються пухнасті сусіди українських полярників 6

Сивка біла. Кочівник Антарктики, який змінює своє положення залежно від наявності харчових ресурсів. Останніми роками весь час тримається в районі станції та допитливо заглядає у вікна полярників.

Куди на зиму діваються пухнасті сусіди українських полярників 7

Нагадаємо, полярники станції "Академік Вернадський" для вивчення іоносфери встановили спеціальні антени. Крім того, криголам «Ноосфера» здійснив перший рейс до Антарктиди.

Також Інформатор писав, для чого полярники станції "Академік Вернадський" їздять на сусідні острови

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Фото: Сергій Глотов, Оксана Савенко, Андрій Зотов, Євген Прокопчук, Олександр Книжатко

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.