Влада розробила чіткі плани дій для підготовки опального сезону та проходження осінньо-зимового періоду
Під головуванням Президента України Володимира Зеленського сьогодні, 30 липня, відбулося засідання Конгресу місцевих та регіональних влад. Головною темою була підготовка до опалювального сезону.
Про це у соцмережі повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков. Він відзначив, що технічно Україна буде готова на 100% до початку опалювального сезону вже до 1 жовтня.
"У фокусі - підготовка до опалювального сезону. Ми всі усвідомлюємо, що він може бути ще складнішим, ніж попередній, тому уже розробили чіткі плани дій для його підготовки", - повідомляє міністр.
За словами міністра, попри всі труднощі, які маються, він впевнений, що технічно Україна буде готова на 100% до початку опалювального сезону вже до 1 жовтня.
"Але нам потрібна допомога. Як міжнародних партнерів, так і колег по уряду, органів місцевого самоврядування, на балансі яких знаходиться багато підприємств ТКЕ. Спільно можемо забезпечити підприємства усім необхідним для проходження осінньо-зимового періоду", - каже Кубраков.
Першим пріоритетом стане підготовка об’єктів критичної інфраструктури, зокрема тих, які ворог пошкодив ракетними ударами. Це і їх відновлення, і посилення захисту від потенційних майбутніх атак.
"Зокрема, з понад 700 об’єктів теплопостачання, які було пошкоджено росіянами, відновлено понад 65%. Підприємства теплової генерації відновлені практично на 100%. Паралельно працюємо над забезпеченням резервними потужностями на випадок виникнення форс-мажорних ситуацій", - пише Кубраков.
"Причина - нинішні тарифи на тепло, рівень яких зафіксований мораторієм, не враховують поточні ціни на природній газ. Як наслідок, підприємства ТКЕ не можуть розрахуватися за спожитий газ, не можуть акумулювати фінансовий ресурс для проведення ремонтів. Все це разом створює загрози для вчасного старту опалювального сезону", - завіряє міністр.
"Зокрема, наше бачення полягає в тому, щоб у підприємств на рахунках завжди залишались кошти для власного розвитку. Для цього пропонуємо встановити, що 35% коштів на рахунках підприємств були захищеними і використовувались суто на потреби ТКЕ. Решта може бути використана для сплати рахунків за спожитий газ", - додав Курбаков.
Тарифи на електроенергію в будь-якому випадку доведеться підвищувати перед новим опалювальним сезоном, а питання залишиться тільки в тому – наскільки. Про це заявив заступник міністра енергетики Фарід Сафаров. За його словами, без підвищення енергетика не зможе навіть відновитися, не кажучи про підготовку до нового сезону.
За словами заступника міністра енергетики, для підготовки до нового опалювального сезони нашій країні потрібно мінімум 3,4 млрд доларів. З них 1,2 млрд підуть на закупівлю певного типу ресурсів. Решта суми необхідна на відновлення принаймні лінії систем передачі, розподілу електроенергії і т.д. Тобто, це стосується як “Укренерго”, так і окремих обленерго.
При цьому, мова йде тільки про розподіл ресурсу. Також кошти потрібні і на відновлення потужностей генерації електроенергії. Це вже теплова генерація, зелена генерація, гідроакумулюючі та гідростанції. Усе це разом обійдеться якраз приблизно в 2,1 млрд доларів.
Нагадаємо, що "Інформатор" повідомляв, чи повернуться тривалі відключення світла з початком опалювального сезону.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.