Крок у НАТО: навіщо Рада вдвічі збільшила кількість військ іноземних держав на території України

Читать на русском

Росія вимагає від США гарантій миру

Читать на русском
Крок у НАТО: навіщо Рада вдвічі збільшила кількість військ іноземних держав на території України

Росія вимагає від США гарантій миру

Минулої п'ятниці 17 грудня на сайті МЗС Росії з'явилися проєкти договорів між РФ, США та НАТО про гарантії безпеки. Офіційної відповіді США щодо цього поки що немає, але на публікацію в Білому Домі відреагували негайно. Зокрема, спікерка Джен Псакі публічно зазначила, що всі країни мають право самостійно визначати своє майбутнє та зовнішню політику без втручання ззовні. Крім того, як стверджує Псакі, США не вестимуть переговори з Росією щодо майбутнього НАТО без європейських союзників.

Інформатор розбирався, що схвилювало Росію та навіщо на останньому пленарному тижні поточного року народні депутати вдвічі збільшили кількість військ іноземних держав на території України для проведення спільних тактичних навчань.

Росія вимагає від США гарантій миру та розповідає, як правильно рити братські могили.

Всі ці спроби Росії «приструнити» США та НАТО викликають здивування та побоювання одночасно. З одного боку, не зрозуміло, на яких підставах Путін вирішив диктувати західним партнерам свої умови. З іншого боку, є низка факторів, які змушують замислитися над планами російського диктатора.

Для початку нагадаємо, що в листопаді журналісти The New York Times у статті «США попереджають союзників про можливе вторгнення Росії через скупчення військ біля України» повідомляли про наступ на Україну, що готується Кремлем, на декількох фронтах. Посилаючись на власні джерела у державній розвідці, ЗМІ прогнозували, що ескалація може розпочатися у січні-лютому 2022 року із залученням до 175 тисяч військових.

Крок у НАТО: навіщо Рада вдвічі збільшила кількість військ іноземних держав на території України 1

Потім після переговорів президента США Джо Байдена та Володимира Путіна у вже згаданих у цій статті «гарантіях безпеки» від 17 грудня російська сторона вимагає від США:

- виключити подальше розширення НАТО, включаючи приєднання до Альянсу України;

- відмовитися від створення військових баз на теренах країн колишнього СРСР, які не є членами НАТО.

З повним текстом російських вимог можна ознайомитись за посиланням.

Але на цьому дивовижні звістки із сусідньої держави не закінчуються. Вже цього тижня, 21 грудня, Росія запровадила новий держстандарт із термінового поховання у братських могилах – документ «Громадянська оборона. Термінове поховання трупів у військовий та мирний час. Загальні вимоги». Навіщо не пояснюється. Примітно, що новий національний стандарт про поховання трупів набуде чинності 1 лютого 2022 року. Дата збігається з тією, яку ще у листопаді називали журналісти The New York Times у контексті ескалації конфлікту на Донбасі.

«Можливо це робиться спеціально, щоб залякати всіх навколо. Мовляв, слова словами, а от подивіться, ми вже й законодавчу базу під широкомасштабний наступ готуємо. Проте всі ці кроки, як на мене, не говорять про те, що Росія та особисто Путін до чогось готуються. Досить безглуздо голосно готуватися до війни, а от вдавати, щоб виторгувати собі особливі якісь умови, - це так. Не забуваймо, що є ще й «Північний потік-2», за яким у Росії непорозуміння з Європейським союзом», - коментує ситуацію політичний технолог Ігор Павленко.

Але сам російський ГОСТ із поховання вражає. Документ наказує регіональній владі заздалегідь створювати запаси трун, патологоанатомічних мішків, дезінфікуючих засобів. Передбачено також формування спеціальних команд із термінового поховання трупів. Крім того, документ містить інструкцію щодо організації братських могил. За нормативами довжина братської могили має бути 20 метрів, ширина – 3 метри, а висота – 2,3 метра. Як приклад наведено ситуацію, коли протягом 3 діб потрібно поховати 1 000 осіб.

І на тлі всього цього кремлівського декадансу здорового глузду буквально днями як завжди незворушний секретар Ради нацбезпеки та оборони (далі – РНБО) Олексій Данілов заявив, що понад 250 тис. російських військових знаходяться за 200-400 км від російсько-українського кордону.

Крок у НАТО: навіщо Рада вдвічі збільшила кількість військ іноземних держав на території України 2

«Якщо для наших західних партнерів ситуація на нашому східному фронті є новиною, то для нас це щоденна робота. Ми розуміємо, що там трапляється. Ми чітко знаємо кількість військових, які є з боку Російської Федерації», - наголосив Данілов.

Чи вважати озвучений Даніловим факт загрозою національній безпеці України? Напевно, це питання можна назвати риторичним, бо не погодитись із секретарем РНБО дуже складно. Для нашої країни в нарощуванні російських військ на кордоні немає нічого дивного, оскільки російсько-українська війна на Донбасі триває майже 8 років.

Як США та НАТО допоможуть Україні

Досить дивні кроки Кремля, які жодним чином не асоціюються з діями миролюбної держави, звичайно ж, не залишилися не помічені нашими союзниками зі США, Європейського союзу та НАТО.

У четвер, 23 грудня, у Білому домі відбувся пресдзвінок, під час якого представник адміністрації відповідав на запитання журналістів щодо Росії.

«Ми продовжуємо уважно стежити за рухом сил, що викликає тривогу, і розгортанням російських військ уздовж кордону з Україною. З заяв НАТО, ЄС, G7 стає зрозуміло, якщо Росія продовжить робити те, що робить, ми і наші союзники готові завдати шкоди Росії. Крім того, Росія досягне протилежного результату: більше можливостей НАТО, а не менше; ближче до Росії, а не далі», - наголосив представник Білого Дому.

Також представник адміністрації зазначив, що представники США готові розпочати багатосторонні переговори (Росія-НАТО-ОБСЄ) вже у січні 2022 року. Під час переговорів сторони-учасниці за ідеєю обговорять побоювання Росії щодо розширення НАТО та можливого вступу України до Альянсу.

Україна у НАТО. НАТО в Україні

У пресі вже неодноразово обговорювали тему військової допомоги Україні від Сполучених штатів Америки. Звісно, ​​ніхто не хоче початку повномасштабної війни на території України. Як мінімум, громадяни США, за інформацією низки американських засобів масової інформації, не готові брати участь у ще одному віддаленому воєнному конфлікті - тепер уже в Україні. Нагадаємо, що лише 2021 року США після своєї 20-річної присутності вивели війська з Афганістану. Водночас військова присутність США, Британії та країн-членів НАТО на території нашої держави значно збільшиться вже з наступного року.

Крок у НАТО: навіщо Рада вдвічі збільшила кількість військ іноземних держав на території України 3

«Нам до кінця року треба ухвалити дуже велику кількість важливих законопроєктів. Це і розміщення військ іноземних держав на території України, згоду на розміщення яких дає Верховна рада», - говорив напередодні початку останнього пленарного тижня перед «зимовими канікулами» у Раді речник Руслан Стефанчук.

І Рада дозволила іноземним військовим брати участь у навчаннях, які відбудуться в Україні у 2022 році. В останній редакції законопроєкту кількість іноземних військовослужбовців збільшилася до понад 20 тисяч людей.

Крок у НАТО: навіщо Рада вдвічі збільшила кількість військ іноземних держав на території України 4

«Це дуже важливий законопроєкт. У нього дві складові. По-перше, ми допускаємо іноземні держави, і ми з ними обмінюємося досвідом. І це прискорює наш рух до НАТО. По-друге, це питання безпеки. Коли ці країни перебувають на нашій території, ми ще раз усім показуємо, що це країни, які співпрацюють з нами і ці країни в разі чого можуть нас посилити. І щороку йдуть зміни, наприклад, за чисельністю військовослужбовців та техніки, яку ми залучаємо. З кожним роком кількість присутності зростає. Я вважаю, що це добре. І ми розраховуємо, що з кожним роком ми збільшуватимемо кількість цих підрозділів», - прокоментував Інформатору ситуацію народний депутат від фракції Голос Роман Костенко (секретар Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки).

Інформатор проаналізував, як протягом останніх 3 років змінювалися цифри у контексті присутності на території України збройних сил інших держав (членів НАТО та держав – учасниць програми «Партнерство заради миру»).

2020 рік: 

  • понад 7 500 військовослужбовців з озброєнням та військовою технікою;
  • до 28 літаків та вертольотів;
  • до 16 кораблів;
  • до 2 підводних човнів;
  • до 20 одиниць колісної техніки.

2021 рік: 

  • майже 11 000 військовослужбовців з озброєнням та військовою технікою;
  • до 37 літаків та вертольотів;
  • до 15 кораблів;
  • до 2 підводних човнів;
  • до 50 одиниць колісної техніки.

2022 рік: 

  • майже 20 500 військовослужбовців з озброєнням та військовою технікою;
  • до 241 літака та вертольотів;
  • до 161 корабля;

Враховуючи динаміку цифр, складно не погодитися з Романом Костенко, Україні безпечніше з такою кількістю допущених до навчань іноземних військових. Особливо за умов систематичного нарощування російською стороною військових сил на кордоні з нашою країною.

Також Інформатор писав, чим займатиметься військова місія ЄС в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.